Ձեր անձնվիրական ծառայությունը մեր ժողովուրդը գնահատում է․ Ֆելիքս Ցոլակյան
շնորհավորում եմ բոլորիս՝ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ստեղծման օրվա առթիվ։ 12 տարի առաջ այս օրը ստեղծված կառույցի գործունեության հիմքը եղել և շարունակում է լինել մարդասիրությունը։ ԱԻՆ-ն իր կարգախոսը վաղուց անխախտ գործելաոճի է վերածել՝ «Ձեզ հետ, ձեր կողքին՝ ցանկացած իրավիճակում»։
Այս տարիների ընթացքում նախարարության աշխատակիցների նվիրական աշխատանքի արդյունքը դժվար իրավիճակների հաղթահարումն ու բազմաթիվ փրկված կյանքերն են, իսկ լավագույն գնահատականը՝ ժողովրդի վստահությունը։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը կուռ համակարգ է, որն իր մեջ ներառում է արտակարգ իրավիճակների կանխատեսման, կանխարգելման, արձագանքման և վերականգնման բոլոր ծառայությունները։
Այսօր ԱԻՆ-ը գործակցության լայն աշխարհագրություն ունի, որը ձեռքբերումների ու համալրումների համար իրական հարթակ է ստեղծում։ ԱԻՆ-ը պարբերաբար թարմացնում է ունեցած տեխնիկան ու սարքավորումները, վերապատրաստում կադրերին՝ դարձնելով առավել պատրաստված։
Բազմիցս եմ նշել, որ արտակարգ իրավիճակների նախարարության յուրաքանչյուր աշխատակից փրկարար է՝ կոչված ծառայելու մեր երկրին ու մեր ժողովրդին։ Սրտացավ ու արհեստավարժ մոտեցում՝ սա է մեր աշխատանքի հաջողության գրավականը։
Սիրելի՛ փրկարարներ,
բարի և անփորձանք ծառայություն եմ մաղթում բոլորիդ։ Ձեր անձնվիրական ծառայությունը մեր ժողովուրդը գնահատում է: Անսահման հաջողություններ եմ մաղթում ձեզ ու ձեր ընտանիքներին:

Наш народ высоко ценит Вашу самоотверженную службу: Феликс Цолакян
Поддержи А1+!Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян направил поздравительное послание по случаю Дня формирования Министерства по чрезвычайным ситуациям.
“Уважаемые соотечественники, дорогие сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям!
Поздравляю всех нас с Днем формирования Министерства по чрезвычайным ситуациям. Основой деятельности структуры, созданной 12 лет назад в этот день, был и продолжает оставаться гуманизм. МЧС свой девиз: “С Вами, рядом с Вами в любой ситуации” давно превратило в нерушимый стиль действий.
За эти годы результатами заветной работы сотрудников министерства стали преодоление трудных ситуаций и многочисленные спасенные жизни, а лучшей оценкой - доверие народа.
Министерство по чрезвычайным ситуациям - четкая система, включающая в себя все службы по прогнозированию, предупреждению, реагированию и восстановлению чрезвычайных ситуаций.
Сегодня МЧС имеет широкую географию сотрудничества, которая создает реальную платформу для новых достижений и пополнений. МЧС периодически обновляет имеющуюся технику и оборудование, тренирует кадры, делая их более подготовленными.
Я неоднократно отмечал, что каждый сотрудник МЧС - спасатель, призванный служить нашей стране и нашему народу. Сердобольное и профессиональное отношение - это залог успеха нашей работы.
Дорогие спасатели!
Желаю всем Вам доброй и безоблачной службы! Наш народ высоко ценит Вашу самоотверженную службу. Желаю Вам и Вашим семьям безграничных успехов.