Ունենք աճի կայուն տեմպ․ Արսեն Թորոսյան
«Վերլուծելով վերջին 1 շաբաթվա կորոնավիրուսային վարակով նոր դեպքերի թիվը, կարող ենք արձանագրել, որ ունենք աճի կայուն տեմպ, որը տատանվում է օրական 3-4% սահմաններում:
Ունենք նաև բուժման մեջ գտնվողների մոտավորապես նույն թիվը, որը տատանվում է 700-800 սահմաններում:
Վերոշարադրյալը նշանակում է, որ մենք բոլորս պետք է հավելյալ ջանքեր գործադրենք աճի տեմպը թուլացնելու ուղղությամբ և «իրավունք չունենք» զգոնությունը կորցնելու և թուլանալու:
Հատկապես անհանգստացնող են վերջին օրերի դեպքերը բուժաշխատողների շրջանում թե' մարզային, թե' Երևանի բուժհաստատություններում: Բուժաշխատողների կողմից անհատական պաշտպանիչ միջոցների օգտագործումը բազմապատիկ ավելի կարևոր է, քան մեր այլ քաղաքացիների կողմից: Նրանք պետք է պաշտպանեն իրենց, որպեսզի առաջինը իրենք չհանդիսանան վարակի աղբյուր իրենց պացիենտների համար և երկրորդը, որպեսզի կարողանան շարունակել իրենց կարևոր առաքելությունը` բուժօգնություն մատուցելու բազմաթիվ քաղաքացիների»:

У нас стабильный темп роста: Арсен Торосян
Поддержи А1+!Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян, проанализировав число новых случаев коронавирусной инфекции за последнюю неделю, констатировал, что существует стабильный темп роста.
Об этом Торосян написал на своей странице в Facebook.
“Анализируя число новых случаев коронавирусной инфекции за последнюю неделю, мы можем констатировать, что у нас стабильный темп роста, который колеблется в пределах 3 - 4% в день. У нас также есть примерно такое же число находящихся на лечении, которое колеблется в пределах 700 - 800 пациентов”, - отметил министр здравоохранения. Он подчеркнул, что все это означает, что мы все должны приложить максимум усилий для ослабления темпов роста и “не имеем права терять бдительность”.
По словам Торосяна, особенно тревожат случаи последних дней среди медработников как в областных, так и в медицинских учреждениях Еревана.
“Использование медработниками средств индивидуальной защиты намного важнее, чем другими нашими гражданами. Они должны защищать себя, чтобы, во-первых, не становиться источниками инфекции для своих пациентов, во-вторых, чтобы продолжать свою важную миссию - оказывать медицинскую помощь многим заболевшим”.