Կարագի, բուսական յուղի և ալյուրի գները նվազել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի մոնիթորինգի արդյունքների համաձայն՝ մայրաքաղաք Երևանում շարունակվում է կարագի և բուսական յուղի գների նվազման դինամիկան: Մասնավորապես՝ ապրիլի սկզբի համեմատ 1 կգ կարագի գինը նվազել է շուրջ 180, բուսական յուղինը՝ 45 դրամով: Հատկանշական է, որ նշված ապրանքատեսակների գներն նույնիսկ ավելի ցածր են փետրվարի սկզբին արձանագրված գներից:
Ընթացիկ ամսվա սկզբի համեմատ գնի փոքր-ինչ նվազում է արձանագրվել նաև ալյուրի գծով, սակայն այն դեռևս 10 դրամով գերազանցում է փետրվարի գինը: Հացի գինը դիտարկված ամբողջ ժամանակահատվածում փոփոխություններ չի կրել:

Цены на сливочное масло, растительное масло и муку продолжают снижаться
Согласно результатам мониторинга Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении, в Ереване продолжается динамика снижения цен на сливочное и растительное масло. Как сообщили Арменпресс в ГКЗЭК, в частности, по сравнению с началом апреля цена на 1 кг масла снизилась примерно на 180 драмов, на растительное масло - на 45 драмов. Примечательно, что цены на указанные товары даже ниже цен, зафиксированных в начале февраля.
“По сравнению с началом текущего месяца немного снизилась и цена на муку, однако она еще на 10 драмов превышает цену за февраль. Цена на хлеб в течение всего исследованного периода не претерпела изменений”, - говорится в сообщении ГКЗЭК.