Կրակել են Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատշգամբի ուղղությամբ
Ժամեր առաջ լուրեր տարածվեցին, որ դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատշգամբի ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել։
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Անդրանիկ Հարությունյանը մասնավորապես գրել էր․
«Երևանում կրակոցներ են հնչել․ այսօր ժամը 02 : 30 - ի սահմաններում կրակել են Օրբելի փողոցում գտնվող՝ սիրված դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատշգամբի ուղությամբ։ Բնակարանը գտնվում է 5-րդ հարկում, կրակոցից կոտրվել է բնակարանի պատուհանները, բարեբախտաբար, վիրավորներ չկան»։
«Ա1+»-ը կապ հաստատեց Հովհաննես Ազոյանի հետ։ Վերջինս լուրերը հաստատեց, սակայն մեկնաբանել հրաժարվեց։
Ոստիկանության լրատվական բաժնից մեզ տեղեկացրեցին, որ ահազանգ են ստացել, մեկնել են դեպքի վայր, դատաքրեական փորձաքննություն են արել․ համալիր  միջոցատումներ են ձեռնարկվում՝ կատարողին գտնելու և զենքը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Стреляли в направлении балкона квартиры Ованнеса Азояна
Несколько часов назад распространилась информация о том, что прозвучали выстрелы в направлении балкона актера Ованнеса Азояна.
Пользователь фейсбук Андраник Арутюнян, в частности, написал:
«В Ереване прозвучали выстрелы: сегодня в районе 02:30 стреляли в направлении балкона квартиры излюбленного актера Ованнеса Азояна, который находится на улице Орбели. Квартира находилась на 5-м этаже, в результате выстрелов разбились окна квартиры, к счастью, раненых нет».
«А1+» установил связь с Ованнесом Азояном. Последний подтвердил информацию, однако отказался комментировать.
Из информационного отделения полиции нам сообщили, что получили тревожный звонок, выехали на место происшествия, провели судебно-криминалистическую экспертизу, предпринимаются комплексные меры в направлении поиска исполнителя и обнаружения оружия.