Վարակազերծվել են 490 հանրային վայրեր (տեսանյութ)
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի հրամանով Փրկարար ծառայության ստորաբաժանումները իրականացրել են ամենօրյա վարակազերծման կանխարգելիչ միջոցառումներ ՀՀ ութ մարզում և Երևանում:
Ապրիլի 9-ին փրկարարները վարակազերծվել են 490 հանրային տարբեր նշանակության վայրեր, որոնցից 129-ը՝ առևտրի կենտրոններ, սուպերմարկետներ և խանութներ:
Վարակազերծվել են Գեղարքունիքի մարզպետարանի, Արարատի, Բերդի, Մարտունու, Վեդու համայնքապետարանների, սոցիալական ապահովման Գավառի տարածքային բաժնի, Երևանի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի, Վաղարշապատի ծննդատան և պոլիկլինիկայի, 5 մարզային բժշկական կենտրոնների և 4 դեղատան, Մարտունու զինկոմիսարիատի, Գավառի և Նորատուս գյուղի 4 եկեղեցիների, Վեդու և Արտաշատի «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մասնաճյուղերի, Արարատի կապի սպասարկման 3 կետերի շենքերը:
Վարակազերծվել են Վանաձորի, Կապանի շուկաները, Գյումրու շուկայի «Լաչինի անցում» կոչվող տարածքը, Տաշիրի «Դուստր Մելանյա» ՍՊԸ պանրի գործարանի տարածքը,  1 բնակելի շենք, 44 բանկոմատներ, 27 բանկային և 6 վարկային կազմակերպություններ և 15 այլ հանրային նշանակության վայրեր:
Ամենօրյա վարակազերծման են ենթարկվում ԱԻՆ բոլոր կառուցվածքային և տարածքային ստորաբաժանումների շենքերն ու շինությունները, բակերն ու բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցները, գույքը, տեխնիկան և փրկարար ծառայողների համազգեստը:

Дезинфецировано 490 общественных мест (видео)
Приказом министра по чрезвычайным ситуациям Феликса Цолакяна подразделения спасательной службы осуществили профилактические мероприятия в 8 областях Армении и в Ереване.
“9 апреля спасатели обеззаразили 490 мест общественного назначения, из которых 129 - торговые центры, супермаркеты и магазины.
Были обеззаражены здания администрации Гегаркуникской области, муниципалитетов Арарата, Берда, Мартуни, Веди, Гаварского территориального отдела социального обеспечения, Ереванского офиса Защитника прав человека, Вагаршапатского роддома и поликлиники, 5 областных медицинских центров и 4 аптек, 4 аптек, Мартунинского военкомата, церкви Гавара и села Норатус, филиалов “Айпост” Ведингашата, 3 пунктов обслуживания связи Арарата.
Были обеззаражены рынки Ванадзора, Капана, территория под названием “Лачинский переход”  на Гюмрийском рынке, территория завода “Дустр Мелания” в Ташире, 1 жилое здание, 44 банкомата, 27 банковских и 6 кредитных организаций и 15 других мест общественного назначения.
Ежедневно обеззараживаются здания и сооружения всех структурных и территориальных подразделений МЧС, дворы и транспортные средства всех видов, имущество, техника и форма спасательных служащих”, - говорится в сообщении.