Այն քաղաքացիները ովքեր ցանկանում են վերադառնալ Ռուսաստան․ ՌԴ դեսպանատան հայտարարությունը
Դեսպանությունը կրկին կոչ է անում Ռուսաստանի Դաշնության այն քաղաքացիներին, ովքեր գտնվում են Հայաստանում և ցանկանում են վերադառնալ Ռուսաստան ՝ իրենց տվյալները ուղարկելու պետական ​​ծառայությունների պորտալին - http://gosuslugi.ru
Եթե ​​արդեն տեղեկություն եք ուղարկել ձեր մասին, ապա դրանք կրկին ուղարկելը պարտադիր չէ: Հիշեցնում ենք, որ ելքի ցուցակների ձևավորումը կիրականացվի պորտալի միջոցով ստացված տեղեկատվության օգտագործմամբ:
Նյութական օգնության խնդրանքները պետք է կատարվեն նաև Պետական ​​ծառայություններ պորտալի միջոցով: Այս եղանակով ստացված առաջին դիմումները արդեն մշակվում են Մոսկվայում:

Посольство вновь призывает граждан Российской Федерации
Посольство вновь призывает граждан Российской Федерации, находящихся на территории Армении и желающих вернуться в Россию, направить свои данные на портал Госуслуги - http://gosuslugi.ru
В случае, если Вы уже отправили сведения о себе, то повторно направлять их не требуется. Напоминаем, что формирование списков на выезд будет осуществляться с использованием информации, полученной через упомянутый портал.
Обращения по вопросам материальной помощи также следует оформлять через портал Госуслуги. Первые, полученные таким образом обращения, уже обрабатываются в Москве.