Ստուգման արդյունքները մարտի 30-ի ժամը 18-ի դրությամբ
Մարտի 30-ին, ժամը 9․00-ից 18.00-ն, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 352 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 30-ի ժամը 18-ը՝ 3213 անձի նկատմամբ, 1666-ը՝ մայրաքաղաքում, 1547-ը՝ մարզերում։
Մարտի 30-ին ժամը 9-ից 18-ը, ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 215 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 30-ի ժամը 18-ը՝ 2443 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ են կազմվել հասարակական տրանսպորտի 58 վարորդների նկատմամբ, որոնք տեղափոխել են սահմանված քանակից ավելի ուղևոր։

Результаты проверки по положению на 18 часов 30-го марта
30 марта, с 9.00 до 18.00 часов, по фактам нарушения правил изоляции или самоизоляции или других ограничений права на свободное передвижение, составлены протоколы об административном правонарушении в отношении 352 лиц, а после вступления в силу решения Коменданта, по состоянию на 18 часов 30 марта протоколы об административном правонарушении составлены в отношении 3213 лиц, из них 1666 – в столице, 1547 – в областях.
30 марта, с 9.00 до 18.00 часов, служащими Дорожной полиции на территории республики обнаружено 215 транспортных средств, в салоне которых находились более двух лиц. А после вступления в силу решения Коменданта, по состоянию на 18 часов 30 марта обнаружено 2443 таких ТС. Все лица, нарушившие вышеупомянутое решение, были высажены из машин.
За превышение разрешенного числа пассажиров протоколы об административном правонарушении составлены в отношении 58 водителей общественного транспорта.
Полиция еще раз призывает население строжайше ограничивать выход из квартир и выходить из квартир исключительно в случае крайней необходимости, а водителей призывает перевозить только одного пассажира, соблюдая требования, установленные решением Коменданта.