Ահազանգել է, որ սարդելկաները բորբոսնած են․ մսամթերքը տրվել է լաբորատոր փորձաքննության
Մարտի 29-ին քաղաքացի Սևակ Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ հեռարձակմամբ տեղեկացրել է, որ իր երեխայի ինքնազգացողությունը վատացել է սննդային թունավորման պատճառով, և ինքը շտապ օգնություն է կանչել: Նա ցույց է տվել նաև «Երևան Սիթի» ս/մ ցանցի Ջրվեժի մասնաճյուղից գնված սնունդը՝ բորբոսնած սարդելկաները, որից, հնարավոր է, կերել և թունավորվել է երեխան:
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի արագ արձագանքման խմբի մասնագետները հեռարձակումից կարճ ժամանակ անց այցելել են քաղաքացուն, ճշտել հանգամանքները, տանն առկա սարդելկայից վերցրել նմուշներ:
ՍԱՏՄ աշխատակիցները եղել են նաև «Երևան Սիթի» ս/մ ցանցի Ջրվեժի մասնաճյուղում: Պարզվել է, որ քաղաքացու գնած «Մոյա Սեմյա» ապրանքանիշի սարդելկաները, և ընդհանարպես ողջ մսամթերքը, պահվում են սանիտարահիգիենիկ պատշաճ պայմաններում, քաղաքացու նշած 2018 թվականը ապրանքի տեխնիկական պայմանի հաստատման տարեթիվն է, առկա խմբաքանակը ժամկետանց չէ:
Տեսչական մարմնի ներկայացուցիչներն այսօր այցելել են նաև հիվանդանոց տեղափոխված երեխային, որի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար: Երեխայի ինքնազգացողության վատացման պատճառների մասին հայտնի կլինի մի քանի օր անց:
Քաղաքացու տնից վերցված սարդելկայի նմուշներն այսօր տրվել են լաբորատոր փորձաքննության, արդյունքները կհրապարակվեն պատրաստ լինելուն պես:

Сообщил, что сардельки заплесневели: мясная продукция была передана на лабораторную экспертизу
29 марта гражданин Севак Мартиросян в прямом эфире в Facebook сообщил, что самочувствие его ребенка ухудшилось вследствие пищевого отравления, и он вызвал скорую помощь. Он также продемонстрировал купленные в филиале сети супермаркетов “Ереван Сити” заплесневелые сардельки,  что возможно съел и отравился ребенок.
Специалисты группы быстрого реагирования Инспекционного органа по безопасности продуктов питания Армении  посетили гражданина, уточнили обстоятельства, взяли образцы сарделек.
Сотрудники ИОБПП побывали также и в филиале сети супермаркетов “Ереван Сити”. Выяснилось, что сардельки марки “Моя семья”, купленные гражданином и вообще вся мясная продукция хранятся в надлежащих санитарно-гигиенических условиях.
Представители инспекционного органа сегодня посетили и доставленного в больницу ребенка, состояние здоровья которого врачи оценили как удовлетворительное. Причины ухудшения самочувствия ребенка будут известны через несколько дней.
Образцы сарделек, взятые из дома гражданина, сегодня переданы на лабораторную экспертизу, результаты будут опубликованы после готовности.