Կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելմանն ուղղված նախագծերի դրամաշնորհների մրցույթի մանրամասները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը ներկայացնում է կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելմանն ուղղված մարտահրավերների հաղթահարմանն աջակցելու նպատակով հայտարարված դրամաշնորհների մրցույթի մանրամասները։
Դրամաշնորհներ են ստանալու նորարարական և արդյունավետ լուծումներ առաջարկած ընկերությունների նախագծերը`22 մլն ՀՀ դրամ  ընդհանուր բյուջեով։
Մասնակից հայտերի գնահատումը իրականացվելու է 2 փուլով։ Առաջին փուլով գնահատվելու է նախագծի օգտակարությունն ու իրագործելիությունը։ Հաջորդ փուլ են անցնելու հանձնաժողովի կողմից առավելագույն միավորներ ստացած 15 նախագծերը։ Գնահատման չափանիշների և մեխանիզմի վերաբերյալ մանրամասներ ներկայացված են նախարարության կայքէջում՝ shorturl.at/ivzB7:
Մրցույթի ավարտին լավագույն հինգ նախագծերը ներկայացրած ընկերություններին գաղափարների իրագործման նպատակով տրամադրվելու են՝ համապատասխանաբար 10մլն, 5մլն, 3մլն, 2մլն, 2մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով դրամաշնորհներ:
Հայտեր հնարավոր է ներկայացնել առցանց մինչև ս․թ․ ապրիլի 3-ը՝ ժամը 24։00-ը հետևյալ հղումով՝ shorturl.at/dyRY9 :

Подробности конкурса на гранты по проектам по предотвращению распространения коронавируса
Министерство высокотехнологичной промышленности Армении представляет подробности конкурса на получение грантов, объявленного с целью содействия преодолению вызовов, направленных на предотвращение распространения коронавируса.
Гранты получат проекты компаний, предлагающих инновационные и эффективные решения, с общим бюджетом в 22 млн. драмов.
Оценка участвующих заявок будет проведена в 2 этапа. На первом этапе будет оцениваться полезность и реализуемость проекта. В следующий этап пройдут 15 проектов, получивших максимальные баллы от комиссии. Подробности о критериях оценки и механизме представлены на сайте министерства: shorturl.at/ivzB7
По окончании конкурса компания, представившим 5 лучших проектов, будут предоставлены гранты в размере 10 млн, 5 млн, 3 млн, 2 млн, 2 млн драмов соответственно.