Աջակցության բոլոր փաթեթների քննարկումից հետո կտրվեն սպառիչ պատասխաններ ևս․ Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի քարտուղար (տեսանյութ)
«Ա1+»-ը Միասնական տեղեկատվական հարթակի միջոցով հարց էր ուղղել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ  Վարոս Սիմոնյանին, որը հանդես էր գալիս մամուլի ասուլիսով․
«Քանի որ այսօրվանից դադարեցվել է միջմարզային և մարզ-Երևան-մարզ հանրային տրանսպորտի գործունեությունը և սեփական մեքենաներով և տաքսիներում թույլատրվելու է միայն երկու անձով (վարորդը ներառյալ) երթևեկելը, ապա ինչպե՞ս են անապահով, վատ պայամաններում ապրողները աշխատանքի գնալու, ապրուստի միջոցներ գտնելու։ Պետությունն աջակցություն նախատեսո՞ւմ է տրանսպորտի, արտակարգ դրության պահանջների պատճառով աշխատելու հնարավորությունից զրկված քաղաքացիների, ընտանիքների համար»։
Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի քարտուղար Աննա Օհանյանն ասուլիսի ժամանակ ի պատասխան ասաց, որ այս հարցը Սիմոնյանի համակարգման տիրույթում չէ։
Ըստ մամուլի խոսնակի՝ արդեն բազմիցս արվել են հայտարարություններ և տրվել պարզաբանումներ աջակցության փաթեթների վերաբերյալ։
«Դրանք բոլորը քննարկվելու են կառավարության վաղվա նիստում․ կորոնովիրուսի տարածման համար նախատեսված կանխարգելիչ միջոցառումների արդյունքում մեր քաղաքացիների կողմից կրած վնասների վերաբերյալ։ Կարծում ենք, որ այդ աջակցության բոլոր փաթեթների քննարկումից հետո կտրվեն սպառիչ պատասխաններ ևս»,- նշեց Օհանյանը։

После рассмотрения всех пакетов поддержки также будут даны исчерпывающие ответы: Пресс-секретарь Министерства экономики (видео)
«А1+» посредством Единой информационной платформы адресовал вопрос заместителю министра экономики РА Варосу Симоняну, который выступал с пресс-конференцией:
«Поскольку с сегодняшнего дня прекращена деятельность межобластного транспорта и транспорта, соединяющего регионы и Ереван, в личных автомобилях и такси разрешается ездить только вдвоем (включая водителя), как будут ездить на работу неимущие, живущие в плохих условиях? Как они будут находить средства к существованию? Предусматривает ли государство поддержку  для граждан, семей, лишенных возможности работать из-за транспорта, требований чрезвычайного положения?»
Пресс-секретарь Министерства экономики Анна Оганян во время пресс-конференции ответила, что этот вопрос не в компетенции Симоняна.
По словам пресс-секретаря, уже неоднократно делались заявления и давались разъяснения касательно пакетов поддержки.
«Все они будут обсуждаться на завтрашнем заседании правительства, касательно ущерба, понесенного нашими гражданами в результате превентивных мер, предусмотренных из-за распространения коронавируса. Думаем, что после обсуждения всех пакетов этой поддержки будут также даны исчерпывающие ответы», - отметила Оганян.