Դատախազությունը դադարեցնում է դիմումների՝ թղթային տարբերակով ընդունումը
Հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետությունում նոր «ԿՈՐՈՆԱՎԻՐՈՒՍ (COVID-19)» վարակի տարածման վտանգը և ելնելով շփումների սահմանափակման անհրաժեշտությունից` վարակի տարածումը կանխարգելող միջոցառումների շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունն առժամանակ դադարեցնում է քաղաքացիներից, հասարակական կամ այլ կազմակերպություններից դիմումների, հարցումների, բողոքների, հաղորդումների և (կամ) այլ գրությունների առձեռն (թղթային) տարբերակով ընդունման գործընթացը։ Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության դատախազություն բոլոր ստորաբաժանումներին հասցեագրվող վերոնշյալ փաստաթղթերն անհրաժեշտ է ներկայացնել առցանց եղանակով՝ Էլեկտրոնային հարցումների միասնական հարթակի՝ e-request.am կամ [email protected] էլ-փոստի միջոցով։
Վերոնշյալի վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու անհրաժեշտության դեպքում կարող եք զանգահարել  (+34710) 511-527 հեռախոսահամարով:

Прокуратура прекращает прием письменных заявлений, запросов и жалоб
Учитывая опасность распространения в Республике Армения нового коронавируса COVID-19 и исходя из необходимости ограничения контактов, в рамках мероприятий по предотвращению распространения инфекции прокуратура Республики Армения временно приостанавливает процесс приема заявлений, запросов, жалоб, сообщений в бумажном варианте и (или) других писем от граждан, общественных или иных организаций. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры Армении.
“В то же время сообщаем, что вышеуказанные документы, адресованные всем подразделениям прокуратуры Республики Армения, необходимо представить в режиме онлайн, на единой платформе электронных опросов: e-request.am или посредством электронной почты на адрес [email protected]. В случае необходимости получения разъяснений по поводу вышесказанного, Вы можете позвонить по номеру (+34710) 511-527”, - говорится в заявлении Генпрокуратуры.