Որևէ առևտրային բանկի մասնաճյուղի աշխատանքի դադարեցման որոշում չի կայացվել. ԿԲ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայտնում ենք, որ 16.03.2020 թ-ի դրությամբ ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից որևէ առևտրային բանկի մասնաճյուղի աշխատանքի դադարեցման որոշում չի կայացվել:
ՀՀ կենտրոնական բանկը, հետևելով ստեղծված իրավիճակին, կապի մեջ է առևտրային բանկերի հետ, որոնց կողմից իրենց որոշումներով փակվել են միայն Երևան քաղաքի առևտրի կենտրոններում (մոլերում) գտնվող որոշ մասնաճյուղերը՝ այդ առևտրի կենտրոնների աշխատանքի ժամանակավոր դադարեցման կապակցությամբ, ինչպես նաև
- ՎՏԲ Հայաստան բանկի Էջմիածին մասնաճյուղը,
- Ամերիա բանկի Էջմիածին մասնաճյուղը,
- Յունիբանկի Էջմիածին մասնաճյուղը,
- Այ Դի բանկի Էջմիածին մասնաճյուղը,
- Ակբա Կրեդիդ Ագրիկոլ բանկի Էջմիածին և Մեծամոր մասնաճյուղերը:
Էջմիածին քաղաքում իրենց գործունեությունն են շարունակում իրականացնել մի շարք այլ բանկերի մասնաճյուղեր, մասնավորապես՝ Արդշինբանկ, Հայէկոնոմբանկ, Կոնվերս բանկ, Արարատ բանկ: Վերոնշյալ առևտրային բանկերի մասնաճյուղերում իրականացվում է հաճախորդների բնականոն սպասարկում՝ կիրառելով Առողջապահության նախարարության կողմից ուղենշված անվտանգության համապատասխան կանոնները:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ոչ մի առևտրային բանկի մասնաճյուղ չի կարող փակվել առանց Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի որոշման:

Нет решения о прекращении работы филиала какого-либо коммерческого банка: ЦБ
Поддержи А1+!Центральный банк Армении сообщает, что по состоянию на 16 марта нет никакого решения о прекращении работы филиала какого-либо коммерческого банка.
“Центральный банк Армении, следуя сложившейся ситуации, находится на связи с коммерческими банками, которые решили закрыть некоторые свои филиалы в торговых центрах (моллах) Еревана в связи с временным прекращением работы этих торговых центров, а также с
филиалом “Эчмиадзин” банка ВТБ (Армения)
филиалом “Эчмиадзин” банка “Америя”
филиалом “Эчмиадзин” “Юнибанка”
филиалом “Эчмиадзин” “Ай Ди” банка
с филиалами Акба Кредит Агриколь Банка “Эчмиадзин” и “Мецамор”.
В городе Эчмиадзин продолжают свою деятельность филиалы ряда других банков, в частности, “Ардшинбанк”, “Армэкономбанк”, “Конверс банк”, “Арарат банк”. В филиалах вышеуказанных коммерческих банков осуществляется нормальное обслуживание клиентов, применяются соответствующие правила безопасности, указанные Министерством здравоохранения.
Ни один филиал коммерческого банка на территории Республики Армения не может быть закрыт без решения Центрального банка Республики Армения”, - говорится в заявлении, распространенном службой по связям с общественностью ЦБ Армении.