Առաջարկվեց Հայաստանում մեկ ամսով արտակարգ դրություն հայտարարել․ Ուղիղ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԸնթանում է կառավարության արտահերթ նիստը, որ ընթացքում կքննարկվի կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու նպատակով հանրապետությունում արտակարգ դրություն մտցնելու հարցը:
Օրակարգի միակ հարցը զեկուցեց Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը։ Նա ներկայացրեց, թե ինչո՞ւ է անհրաժեշտ Հայաստանում արտակարգ դրություն հայտարարել։
Այդպիսով նախարարը նշեց․ «ՀՀ ամբողջ տարածքում 2020թ․-ի մարտի 16-ից ժամը 17։00-ից մինչև 2020թ․-ի ապրիլի 16-ը ժամը 09։00-ն ներառյալ հայտարարել արտակարգ դրություն։ Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմն ապահովող ուժերի ու միջոցների միասնական ղեկավարումն իրականցանելու նպատակով ստեղծել պարեկատուն։ Պարեկատան ղեկավարման համար պարետ նշանակել փոխվարչապետ Տիգրան Ավինայանին»,- ընդգծեց նա։
Պարեկատան կազմում կընդգրկվեն նաև ՀՀ վարչապետի աշխատակզմի ղեկավարը, Արտակարգ իրավիճակների, Առողջապահության, Ֆինանսների, Էկոնոմիկայի, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարները, ՀՀ Ոստիկանության պետը, ԱԱԾ տնօրենը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի ղեկավարը, ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի և Սննդամթերքի անվտագության տեսչական մարմնի ղեկավարները։

Было предложено объявить в Армении чрезвычайное положение сроком на месяц: Прямой эфир: ПРЯМОЙ ЭФИР (видео)
Проходит внеочередное заседание правительства, во время которого будет обсуждаться вопрос  введения в республике чрезвычайного положения с целью предотвращения коронавируса.
Единственный вопрос повестки дня доложил министр юстиции Рустам Бадасян. Он представил, почему необходимо объявить в Армении чрезвычайное положение.
Таким образом министр отметил: «По всей территории РА с 17:00 часов 16-го марта 2020г. по 09:00 16-го апреля 2020г. включительно объявить чрезвычайное положение. С целью осуществления единого управления сил и средств, обеспечивающих правовой режим чрезвычайного положения  создать комендатуру. Для управления комендатурой назначить комендантом Тиграна Авиняна», - подчеркнул он.