Ջերմում է միայն թոքաբորբով հիվանդը․ նախարարությունը՝ կորոնավիրուսով վարակվածների առողջական վիճակի մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 13-ի, ժամը 14։00-ի դրությամբ Հայաստանում իրականացվել է Կորոնավիրուսային հիվանդության 292 հետազոտություն` 8 դրական արդյունքով, որից 2-ը հաստատվել է քիչ առաջ: Պացիենտները հոսպիտալացված են ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Ջերմում է միայն թոքաբորբով հիվանդը, մնացած 7-ը գանգատներ չունեն:
Վերջին 4 դեպքը փոխկապակցված է հաստատված նոր կորոնավիրուսով Էջմիածնի քաղաքացու հետ, որոնք օրեր առաջ մեկուսացվել էին:
Հավելենք, որ մարտի 1-ին կարանտինային գոտի տեղափոխված քաղաքացիների լաբորատոր հետազոտությունները պատրաստ կլինեն մինչև օրվա ավարտ։
Առողջապահության նախարարությունը կոչ է անում`
-Խուսափե'լ շնչառական վարակներով հիվանդների հետ շփումից, անհնարինության դեպքում` օգտագործե'լ անհատական պաշտպանիչ միջոցներ (դիմակներ),

Температура есть только у пациента с пневмонией: Министерство – о ситуации со здоровьем инфецированных коронавирусом
В Армении по состоянию на 04:00 13 марта было проведено 292 исследования коронавирусной инфекции с 8 положительными результатами, 2 из которых были подтверждены недавно.
Температура есть только у пациента с пневмонией, остальные 7 жалоб не имеют.
Последние 4 случая связаны с гражданином из Эчмиадзина, который несколько дней назад был изолирован.
Добавим, что лабораторные исследования граждан, помешенных 1 марта в карантинную зону, будут готовы до конца дня.
Министерство здравоохранения призывает:
- Избегать контактов с больными дыхательными инфекциями, в случае невозможности -использовать индивидуальные защитные средства (маски)