ՊՎԾ-ն ուսումնասիրություն է իրականացրել Պաշտպանության նախարարությունում
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունն ուսումնասիրություն է իրականացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում՝ 2019 թվականի կարիքների համար դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման գնման գործընթացի օրինականության և արդյունավետության նկատմամբ:
Տվյալ դեպքում ուսումնասիրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության կողմից Գազօիլ ՍՊ ընկերությունից դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման գործընթացը, որի ընթացքում արձանագրվել են գնման գործընթացին վերաբերող խախտումներ, մասնավորապես գնման առարկայի պլանավորման, գնման ձևի ընտրության, մատակարարման, մատակարարված դիզելային վառելանյութի տեխնիկական բնութագրին համապատասխանության և այլ հանգամանքների հետ կապված։
Ուսումնասիրության արդյունքում կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ արձանագրված խախտումներին քրեաիրավական գնահատական տալու նպատակով։

ГКС провела исследование в Министерстве обороны
Поддержи А1+!Государственная контрольная служба Республики Армения провела исследование в Министерстве обороны Республики Армения в отношении законности и эффективности процесса закупок дизельного топлива в 2019 году.
В данном случае был изучен процесс приобретения Министерством обороны Армении дизельного топлива у ООО “Газоил”, в ходе которого были зафиксированы нарушения, касающиеся процесса закупки, в частности, в связи с планированием предмета закупки, выбором формы закупки, поставками, соответствием технической характеристики поставленного дизельного топлива и другими обстоятельствами.
Справка, составленная в результате исследования, была направлена в прокуратуру Республики Армения с целью дать уголовно-правовую оценку зафиксированным нарушениям.