Կորոնավիրուս․ ԻԻՀ քաղաքացիների համար ՀՀ մուտքի արտոնագրի ռեժիմում փոփոխություններ են եղել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը՝ ժամանակավորապես կասեցվել է «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարության միջև քաղաքացիների առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին» հուշագիրը: ՀՀ կառավարության մեկ այլ որոշմամբ՝ ս.թ. մարտի 7֊ից ՀՀ այցելության նպատակով ԻԻՀ քաղաքացիներին անհրաժեշտ է նախապես ունենալ մուտքի արտոնագիր, որի համար անհրաժեշտ է դիմել օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դեսպանություններ/հյուպատոսական հիմնարկներ կամ մուտքի արտոնագիրն ստանալ E-VISA էլեկտրոնային համակարգի միջոցով:
Արտաքին գործերի նախարարությունը միաժամանակ տեղեկացնում է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը աշխատում է արտակարգ ռեժիմով, ուստի ժամանակավորապես դադարեցվել է հյուպատոսական ընդունելության մատուցումը, և Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքում ՀՀ մուտքի արտոնագիր հնարավոր է ստանալ միայն E-VISA էլեկտրոնային համակարգի միջոցով:

Коронавирус: Для граждан ИРИ произошли изменения в режиме въездной визы РА
Поддержи А1+!Учитывая эпидемическую ситуацию, вызванную коронавирусом нового типа, “Меморандум между правительством Республики Армения и правительством Исламской Республики Иран о безвизовых поездках граждан двух стран” был временно приостановлен. Другим постановлением правительства Армении с 7 марта сего года гражданам Ирана для посещения Армении необходимо получить въездную визу заранее. Для этого нужно обратиться в посольства/консульства Республики Армения в зарубежных странах или через электронную систему E-VISA.
Министерство иностранных дел в то же время сообщает, что посольство Республики Армения в Исламской Республике Иран работает в чрезвычайном режиме, поэтому консульские приемы временно приостановлены, и въездную визу в Армению с территории Исламской Республики Иран можно получить только через систему E-VISA.