Ջալալ Հարությունյանը ծանոթացել է մատուցվող սննդատեսակներին
ՊԲ-ում շարունակվում է անձնակազմին սննդով ապահովելու նոր տարբերակի ներդրման գործընթացը: Նման հերթական ճաշարանի բացման արարողությանը, մարտի 8-ին մասնակցել և մատուցվող սննդատեսակներին ծանոթացել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը: Ինչպես պարենային ապահովման նոր տարբերակին անցած մյուս բոլոր զորամասերում, այստեղ ևս, անձնակազմի արձագանքը միանշանակ դրական է:
Միավորման հրամանատար, գնդապետ Կարեն Շաքարյանի համոզմամբ՝ քաղաքացիական կազմակերպության կողմից սննդի ապահովման գործընթացի իրականացումը, հրամկազմի համար խնայում է ոչ միայն հսկայական մարդկային և նյութական միջոցներ, այլև ապահովում է հավելյալ ազատ ժամանակ, որը հնարավորություն է ընձեռում մարտական պատրաստության ու պատրաստականության համալիր գործընթացներին հատկացնել շատ ավելի մեծ ուշադրություն: Ի դեպ, միավորման ենթակա մյուս զորամասերում ևս, ընթացքի մեջ են պարենային ապահովման նոր տարբերակի անցման աշխատանքները, որոնք ավարտին կհասնեն սահմանված ժամկետներում:
Նոր ճաշարանի սպասարկող անձնակազմի գերակշիռ մասը գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչներ են: Քանի որ ճաշարանի բացումը համընկել է կանանց միջազգային տոն օրվա հետ, վերջիններս նվերներ ու շնորհավորանքներ են ստացել հրամանատարության և մատակարար ընկերության ղեկավարության կողմից:

Джалал Арутюнян ознакомился с меню
Пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах сообщила, что 8 марта на церемонии открытия такой столовой принял участие министр обороны Арцаха, командующий Армией обороны генерал-майор Джалал Арутюнян, который ознакомился с предлагаемым меню. Как и во всех других воинских частях, перешедших на новую систему питания, отзывы военного состава однозначно положительные.
“По убеждению командира объединения, полковника Карена Шакаряна, реализация процесса обеспечения продовольствием гражданской организацией экономит не только огромные человеческие и материальные средства, но и обеспечивает дополнительное свободное время, которое дает возможность уделять больше внимания комплексным процессам боевой подготовки и боеготовности. Кстати, в других воинских частях, подлежащих объединению, также ведутся работы по переходу на новую систему питания, которые завершатся в установленные сроки”, -говорится в сообщении.
Большая часть обслуживающего персонала новой столовой - представители прекрасного пола. Поскольку открытие столовой совпало с Международным женским днем, они получили подарки и поздравления от руководства компании-поставщика и командования.