Սամվել Մայրապետյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել
Գործարար Սամվել Մայրապետյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
«Մարտի 3-ին Սամվել Մայրապետյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում: Նույն օրը նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց անձնական երաշխավորությունը վերացվել է, և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան` Ս. Մայրապետյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար: Նաև քննիչի կողմից որոշում է կայացվել որպես անձնական երաշխավորություն մուծված գումարը պետական եկամուտ դարձնելու մասին»,- նշեցին ՀՔԾ-ից:
Մայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 38-311 հոդվածի հատկանիշներով (կաշառք ստանալուն օժանդակելը):

Бизнесмен Самвел Майрапетян объявлен в розыск
Поддержи А1+!Бизнесмен Самвел Майрапетян объявлен в розыск. Об этом сообщили в пресс-службе Специальной следственной службы.
«3 марта Самвел Майрапетян объявлен в розыск. В тот же день в его отношении была отменена мера пресечения в виде личного поручительства, и следователь ССС подал ходатайство в суд по вопросу ареста Майрапетяна. Следователь также принял решение выплаченную им в качестве личного поручительства сумму направить в государственную казну», - отметили в ССС.
Самвелу Майрапетяну было предъявлено обвинение по статье 38-311 Уголовного кодекса Армении (содействие в получении взятки).