Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՅԴ բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին՝ վերջինիս խնդրանքով:
Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանը ներկայացրել է ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների՝ օրերս Երևանում և Ստեփանակերտում տեղի ունեցած խորհրդաժողովի աշխատանքի արդյունքները և 2020թ. ծրագրերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի և Սևրի դաշնագրի 100-ամյակի կապակցությամբ նախապատրաստվող միջոցառումներին:
Հանդիպմանը խոսվել է նաև Հայաստանի քաղաքական իրավիճակի, համահայկական օրակարգի խնդիրների և ազգային տարբեր ծրագրերի շուրջ համագործակցելու մասին։

Президент Саркисян принял представителя Бюро АРФ “Дашнакцутюн” Акопа Тер-Хачатуряна (видео)
Поддержи А1+!Президент Армении Армен Саркисян 3 марта принял представителя Бюро АРФ “Дашнакцутюн” Акопа Тер-Хачатуряна по просьбе последнего.
Акоп Тер-Хачатурян представил результаты заседаний комитетов и офисов “Ай Дата”, проведенных в Ереване и Степанакерте на днях, а также программы на 2020 год. Стороны также затронули мероприятия, посвященные 105-й годовщине Геноцида армян и 100-летию Севрского договора.
В ходе встречи стороны также обсудили политическую ситуацию в Армении, вопросы общеармянской повестки и сотрудничество по различным национальным программам.