Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Բոյկո Բորիսովին ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի` Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Մեծ գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ դարերի կնիքը կրող մեր ավանդական, բարեկամական հարաբերությունները հետևողականորեն զարգացել և ամրապնդվել են նաև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր:
Ջերմությամբ եմ հիշում վերջերս Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում կայացած մեր հանդիպումը, որի ժամանակ հայ-բուլղարական երկկողմ օրակարգի վերաբերյալ ունեցանք արդյունավետ քննարկում: Համոզված եմ, որ մեզ կհաջողվի առավել ընդգրկուն և համապարփակ դարձնել մեր համագործակցությունը՝ հարստացնելով այն նոր և բովանդակալից ծրագրերով:
Մաղթում եմ Ձեզ բեղուն աշխատանքային գործունեություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ գարնանային ծաղկունք և հարատև խաղաղություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Болгарии
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян по случаю национального праздника - Дня освобождения направил поздравительное послание премьер-министру Республики Болгария Бойко Борисову. В послании, в частности, говорится:
“Горячо поздравляю и шлю наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Болгарии в связи с национальным праздником - Днем освобождения!
С большим удовлетворением констатирую, что наши традиционные дружественные отношения, носящие вековую печать, последовательно развивались и укреплялись с момента установления дипломатических отношений между нашими странами.
С теплотой вспоминаю нашу недавнюю встречу в рамках Мюнхенской конференции по безопасности, во время которой мы провели продуктивное обсуждение армяно-болгарской двусторонней повестки. Уверен, что нам удастся сделать наше сотрудничество всеобъемлющим, обогащая его новыми и содержательными программами.
Желаю Вам плодотворной трудовой деятельности и новых успехов, а дружественному народу Болгарии - весеннего процветания и долговечного мира”.