Հակառակորդը կրակոցներ է արձակել Կոթի գյուղի ուղղությամբ
Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի ուղղությամբ հակառակորդը փետրվարի 28-ին ժամը 12:30-ի մոտակայքում կրակոցներ է արձակել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց գյուղապետ Ֆելիքս Մելիքյանը:
«Ժամը 12:00-ից հետո են եղել կրակոցները՝ մոտ 1 ժամ տևողությամբ: Գյուղը վնասներ չի կրել, առանձին հատվածում ինչ-որ շինության պատի կպել է, բայց էական վնաս չկա»,-ասաց Մելիքյանն ու նշեց՝ կրակոցներ եղել են նաև նախորդ օրը, փետրվարի 24-ին:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյան վստահեցրեց՝ իրավիճակը սահմանին նորմալ է, հանգիստ է: Նա նաև ասաց՝ գյուղի ուղղությամբ փոքր կրակոց է եղել՝ մոտ 20 փամփուշտ:

Противник обстрелял село Коти
Противник открыл огонь по направлению села Коти Тавушской области в районе 12:30 часов, 28 февраля. Об этом в беседе Арменпресс сказал глава общины Феликс Меликян.
«После 12:00 были выстрелы, которые продолжались около часа. Деревня не пострадала, пули попали в стену одного строения, но значительных повреждений не было», - сказал Меликян, отметив, что были выстрелы и накануне, 24 февраля.
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян заверил, что ситуация на границе нормальная и спокойная. Он также сказал, что в направлении села было выпущено около 20 пуль.