«Էլ ոչ մի բան չվերցրեցի, միայն Աստվածաշունչս, սրճաղացս»․ Բաքվի հայկական թատրոնի նախկին դերասանուհի (տեսանյութ)
«Փետրվարի 28-ին մենք ներկայացում ունեինք։ Մեր ռեժիսորի աղջիկը Սումգայիթից պետք է գար։ Բոլոր տոմսերը վաճառված էին, մենք տեսանք, որ մարդկանց կեսն է նստած»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց  Բաքվի հայկական թատրոնի նախկին դերասանուհի Ժասմին Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով հայերի տեղահանությունների դեպքերին։
Գրիգորյանը նշեց, որ հետո ռեժիսորի աղջիկը զանգահարել է և ասել, որ ադրբեջանցիները հայերին Սումգայիթում կոտորում են, այդ պատճառով չի կարողանում գալ Բաքու։
Նա ասաց, որ Բաքվի ջարդերի և տեղահանությունների օրերին, երբ գնացել է գնացքի տոմս  գնելու խաբել, թուրքի անուն է ասել, որ իրեն չվնասեն։ Այնուհետև ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Հայաստան։

«Я больше ничего не взяла, только мою Библию и кофемолку»: бывшая актриса армянского театра в Баку (видео)
«28-го февраля у нас было представление. Дочь нашего режиссера должна была приехать из Сумгаита. Все билеты были проданы, мы увидели, что сидят половина людей», - в беседе с «А1+» сказала бывшая актриса армянского театра в Баку Жасмин Григорян, обратившись к случаям выселения армян.
Григорян отметила, что потом дочь режиссера позвонила и сказала, что азербайджанцы громят армян в Сумгаите, поэтому не может приехать в Баку.
Она сказала, что в дни бакинских погромов и выселений, когда она пошла покупать билет на поезд, обманула, назвала турецкое имя, чтобы ей не навредили. Затем с семьей переехала в Армению.