«Դատ են ուզում, թող լինի դատ»․ ԼՀԿ-ն դատի է տվել Լեւոն Զուրաբյանին
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը դատական հայց է ներկայացրել «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանի դեմ։
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհդի անդամ Դավիթ Խաժակյանը «Ա1+»-ին հայտնեց, որ հայցը վերաբերում է վերջերս Լևոն Զուրաբյանի կողմից  հարցազրույցներից մեկում արված հայտարարությանը։
«Նա պնդել է, որ «Լուսավոր Հայաստանը» մի օլիգարխի՝ Միքայել Մինասյանի պրոյեկտն է՝ ստեղծված նրա կողմից»։
Խաժակյանը նշեց, որ Զուրաբյանից հերքում են պահանջում։
Խաժակյանն ասաց, որ իրենց համար այդ հայտարարությունը ոչ միայն զրպարտություն է, այլ նաև վիրավորական է․
«Նա մեզ փորձում է կապել նախին ուժի ներկայացուցիչների հետ, և դա իրականությանը չի համապատասխանում, բայց այսքան ժամանակ այդ նույնաբովանդակ նյութը տարածվել է ֆեյսբուքյան ֆեյքերի միջոցով»։

«Они хотят суда - пусть будет суд»: ПСА подала в суд на Левона Зурабяна
Партия «Светлая Армения» подала судебный иск против вице-председателя партии «Армянский национальный конгресс» Левона Зурабяна.
Член совета правления партии «Светлая Армения» Давид Хажакян сообщил «А1+», что иск относится к заявлению, которое Левон Зурабян сделал в одном из недавних интервью.
«Он утверждал, что “Светлая Армения” – это проект одного олигарха – Микаэла Минасяна, созданным им».
Хажакян отметил, что требует от Зурабяна опровержения.
Последний отметил, что для них это заявление – это не только клевета, но и оскорбительно:
«Он пытается связать нас с представителями прежней силы, и это не соответствует действительности, но за все это время материл с таким же содержанием распространялся посредством фейков в фейсбуке».