ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնի տնօրենը փոխվել է (տեսանյութ)
Առողջապահության նախարարի հրամանով դադարեցվել է ՀՀ ԱՆ «ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Սամվել Գրիգորյանի աշխատանքային պայմանագիրը` աշխատանքային պարտականությունները ոչ պատշաճ իրականացնելու հիմքով:
Նախարարի մեկ այլ հրամանով կենտրոնի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արթուր Բերբերյանը:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ վերջինիս հետ կնքվել է ժամկետային աշխատանքային պայմանագիր` մինչև օրենսդրությամբ սահմանված կարգով տնօրենի թափուր պաշտոնի հիմքի վերացումը:
Ժամանակավոր պաշտոնակատարը զբաղվելու է Կառավարության 2020 թվականի հունվարի 30-ի թիվ 77-Ա որոշման պահանջների կատարմամբ:
Նշենք նաեւ, որ ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնի աշխատակիցները իրենց անհամաձայնությունն են հայտնում կենտրոնի տնօրենի աշխատանքից ազատման և կենտրոնի շուրջ ծավալվող գործընթացների վերաբերյալ։ Նրանք ակցիա են անում

Сменился директор Республиканского центра по профилактике СПИДа (видео)
Приказом министра здравоохранения Армении на основании ненадлежащего выполнения трудовых обязанностей прекращен трудовой договор директора ГНКО “Республиканский центр по профилактике СПИДа” Самвела Григоряна.
Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь министра здравоохранения Алина Никогосян.
“Другим приказом министра временно исполняющим обязанности центра назначен Артур Берберян. С ним заключен срочный трудовой договор до устранения в установленном законодательством порядке основы вакантной должности директора.
Временно исполняющий обязанности будет заниматься выполнением требований постановления правительства № 77-а от 30 января 2020 года”, - написала Никогосян.