Հրապարակվել են հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ցուցակները․ ոստիկանություն
Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետում հրապարակվել են ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ցուցակները:
Ցուցակները փակցված են հանրաքվեի տեղամասերում: Դրանք տեղադրված են նաև ՀՀ ոստիկանության www.police.am պաշտոնական կայքում՝ ներբեռնելու հնարավորությամբ:
Հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ցուցակներին ծանոթանալու ժամանակ անճշտություններ հայտնաբերելիս (այդ թվում` դիմողի անձին չվերաբերող) մինչև 26.03.2020 թ. դրանք վերացնելու համար կարող եք դիմել լիազոր մարմնին՝ տարածքային անձնագրային ծառայություն կամ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչություն:
Տեղեկացվում է նաև՝
Ցուցակների ճշգրտման, անճշտությունների վերաբերյալ հաղորդումներ ընդունելու նպատակով 2020 թվականի փետրվարի 25-ից ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում գործում է Թեժ գիծ ծառայություն` 011-37-02-36 հեռախոսահամարով:

Опубликованы списки лиц, имеющих право на участие в референдуме: полиция
В порядке и в срок, установленный Избирательным кодексом Республики Армения, опубликованы списки лиц, имеющих право на участие в референдуме по изменениям Конституции Республики Армения. Об этом говорится в заявлении Полиции Армении.
“Списки размещены на избирательных участках. Они также опубликованы на официальном сайте Полицией Республики Армения www.police.am с возможностью скачивания.
При выявлении неточностей при ознакомлении со списками граждан, имеющих право на участие в референдуме (в том числе не относящихся к лицу заявителя) для их устранения можно обратиться в уполномоченный орган-территориальную паспортную службу или паспортно-визовое управление полиции до 26.03.2020 г.
С целью уточнения списков, принятия сообщений о неточностях с 25 февраля 2020 года в паспортно-визовом управлении Полиции Армении действует горячая линия по номеру: