Վահագն Վերմիշյանի գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս 6 անձի
ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանին առաջադրված՝ կաշառք ստանալու վերաբերյալ քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս 6 անձի։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից: Դատարանի որոշման հիման վրա նրանցից երեքի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը 2 ամիս ժամանակով:
Ավելի վաղ Վահագն Վերմիշյանը դատարանի որոշմամբ կալանավորվել է: Նույն քրեական գործով անցնում է նաև Երևանի քննչական վարչության նախկին պետ Ջոն Ֆարխոյանը, որի նկատմամբ դատարանը կիրառել էր այլընտրանքային խափանման միջոց՝  գրավը: Երևանի քննչական վարչության նախկին պետ Ջոն Ֆարխոյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք տալու մեջ:

По делу Ваагна Вермишяна обвинение предъявлено еще 6 лицам
По уголовному делу руководителя Комитета по градостроительству Ваагна Вермишяна о получении взятки обвинение предъявлено еще 6 лицам.
Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе СНБ Армении. На основании решения суда в отношении троих из них была применена мера пресечения в виде заключения под стражу на 2 месяца.
По тому же уголовному делу проходит и бывший начальник следственного управления Еревана Джон Фархоян, в отношении которого суд применил альтернативную меру пресечения - залог. Бывший начальник следственного управления Еревана Джон Фархоян обвиняется в даче взятки в особо крупных размерах.