d203ba8f3ea94ffba65040b6d8b5f1f4
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Արևիկ Անափիոսյանը Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնել է, որ հեռանում է պաշտոնից։
«Սիրելի ընկերներ, գործընկերներ, ծանոթներ, անծանոթներ, բարի կամեցողներ, համաքաղաքացիներ,
Ես ընդունվել եմ Հարվարդի համալսարանի բիզնես դպրոց և արդեն հունվարի 13-ից (առաջին մոդուլը` հեռակա) ուսանում եմ Գործադիր կառավարման կրթական ծրագրով: Ծրագրի շրջանակում սովորում եմ ֆինանսներ, ռազմավարական պլանավորում և կառավարում, միջազգային համագործակցություն, առաջնորդություն ու էլի նման հետաքրքիր ու կարևոր թեմաներ: Շատ եմ կարևորում մասնագիտական շարունակական զարգացումը և ուրախ եմ, որ մի քանի բարին կամեցող մարդկանց աջակցությամբ ունեմ այս դպրոցում սովորելու հնարավորություն:
Դուրս գալով ներկայիս աշխատանքից` ցանկանում եմ հույս հայտնել, որ մեր պետության համար կարևոր այն բոլոր նախաձեռնություններն ու ծրագրերը կշարունակեն իրականացվել, մասնավորապես, հանրակրթության ոլորտում չափորոշիչների վերանայում, առարկայական ծրագրերի մշակում, գնահատման համակարգի մշակում ու ներդնում, ուսուցիչների որակավորման շրջանակ և ստանդարտներ, ուսուցիչների մասնագիտական զարգացում և այլն))
Միջազգային համագործակցության մասով` այս ընթացքում հասկացա, որ եթե երկրի ներկայացուցիչը խելացի է և կարողանում է անկեղծ խոսել խնդիրներից ու համագործակցության ծրագրեր ներկայացնել, ապա գործընկերների պակաս չի լինի. հույս ունեմ այստեղ էլ նույն ռիթմով կշարունակվի)) ու քանի որ սա հաշվետվության հայտարարություն չի, այլ սովորելուս մասին ընդգրկուն հրապարակում, ցանկանում եմ սրտանց շնորհակալություն հայտնել իմ բոլոր գործընկերներին և խնդրել, որ շարունակեն իրենց աջակցությունը կառավարության նախաձեռնություններին, իսկ թե կան ընկերներ կամ գործընկերներ, ում պատահաբար վրդովեցրել եմ, ապա այսօր սիրով հրավիրում եմ «Բարով մնաք» երեկոյին))

Аревик Анапиосян покидает должность замминистра
Поддержи А1+!Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Аревик Анапиосян подала заявление об увольнении, пояснив, что покидает должность для учебы за рубежом.
Об этом она написала на своей странице в Facebook.
“Дорогие друзья, коллеги, знакомые, незнакомцы, доброжелатели, сограждане, я поступила в бизнес-школу Гарвардского университета и уже с 13 января (первый модуль - заочный) обучаюсь по образовательной программе исполнительного управления. В рамках программы - финансы, стратегическое планирование и управление, международное сотрудничество, лидерство и другие такие же интересные и важные предметы. Я придаю большое значение продолжительному профессиональному развитию и рада, что при поддержке нескольких доброжелательных людей у меня есть возможность учиться в этой школе”, - отметила она.
Касаясь работы, Анапиосян сказала, что, уходя с нынешней должности, она хочет выразить надежду, что все важные для нашего государства инициативы и программы, в частности, пересмотр критериев в сфере общего образования, разработка предметных программ, разработка и внедрение системы оценки, квалификационные определения и стандарты учителей, профессиональное развитие учителей и т.д., продолжат осуществляться.
“По части международного сотрудничества, за это время я поняла, что если представитель страны умен и умеет честно говорить о проблемах и представлять программы сотрудничества, то недостатка в партнерах не будет, надеюсь, что все продолжится в том же ритме. Поскольку это не отчет, а всеобъемлющая публикация о себе, хочу от всей души выразить благодарность всем моим коллегам и попросить, чтобы они продолжали свою поддержку инициативам правительства, а тех кого я случайно рассердила с удовольствием приглашаю на сегодняшний прощальный вечер. О местах позабочусь”, - подчеркнула Аревик Анапиосян.
Аревик Анапиосян была назначена заместителем министра образования, науки, культуры и спорта Армении 4 июня 2019 года.