Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Ասիական զարգացման բանկի հետ համագործակցությանը, Հայաստանում իրականացվող համատեղ ծրագրերի ընթացքին ու ռազմավարությանը, Հայաստանի տնտեսական զարգացման միտումներին:
Հանդիպման շրջանակում նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է ATOM (Advanced Tomorrow) նախագահական նախաձեռնությունը՝ նշելով, որ այն ուղղված է Հայաստանում նորագույն տեխնոլոգիաների ու գիտության զարգացմանը և որի նպատակներից մեկն է՝ մեր երկրում համաշխարհային առաջատար տեխնոլոգիական ընկերությունների ներկայություն ապահովելն է:

Армен Саркисян принял директора армянского офиса Азиатского банка развития (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял директора армянского офиса Азиатского банка развития (АБР) Паоло Спантигати.
На встрече речь шла о сотрудничестве с Азиатским банком развития, ходе и стратегиях реализуемых в Армении совместных проектов, тенденциях экономического развития Армении.
В рамках встречи президент Саркисян представил Президентскую инициативу АТОМ (Advanced Tomorrow), отметив, что она направлена на развитие в Армении новейших технологий и науки. Он сообщил, что одной из целей этого проекта является обеспечение присутствия в нашей стране передовых всемирных технологических компаний.