Ադրբեջանին փռեցին ասֆալտին, ծեփեցին պատերին. Նաիրա Զոհրաբյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․
«Ստրասբուրգում քննարկեցինք Ադրբեջանում քաղաքական բանտարկյալների թեմայով զեկույցն ու մեր հարեւան երկրին ԵԽԽՎ-ում փռեցին ասֆալտին։
Ադրբեջանցի Սամեդը մի լալահառաչ շոու կազմակերպեց, թե ինչ իրավունքով են հայ պատգամավորները ընդհանրապես խոսում եւ ո՞վ է Եվրոպայի խորհուրդը, որ քննարկի Ադրբեջանին։
Շոուն, սակայն, փառահեղորեն տապալվեց, Ադրբեջանին ուղղակիորեն փռեցին ասֆալտին, ծեփեցին պատերին՝ հիշելով խավիարից մինչեւ ադրբեջանական կոռուպցիոն լվացքատուն, վերջում էլ ձայների առավելագույն մեծամասնությամբ ընդունելով քաղբանտարկյալների մասով բանաձեւը։
Առաջին անգամ վերջին շատ երկար տարիների ընթացքում Ադրբեջանին չհաջողվեց տապալել քաղաքական բանտարկյալների թեմայով զեկույցը։ Ադրբեջանական խավիարը, գոնե այս պահին, Եվրոպայի խորհրդում դադարել է գործոն լինելուց։

Мы распластали Азербайджан по асфальту, размазали по стенам: Наира Зограбян
Поддержи А1+!Депутат НС от фракции ППА, член армянской делегации ПАСЕ Наира Зограбян пишет на своей странице в Фейсбук:
«В Страсбурге мы обсудили доклад на тему политических заключенных в Азербайджане, и в ПАСЕ распластали соседнюю страну по асфальту. Азербайджанец Мамед организовал истерическое шоу, по какому праву армянские депутаты вообще говорят, и кто такой Совет Европы, чтобы обсуждать Азербайджан?
Шоу, однако, с шумом провалилось, Азербайджан просто распластали по асфальту, размазали по стенам, вспомнив от икры до азербайджанской коррупционной прачечной, в конце максимальным большинством голосов приняв резолюцию о политзаключенных.
Впервые на протяжении долгих лет Азербайджану не удалось провалить доклад на тему политических заключенных. Азербайджанская икра, хотя бы в этот момент, перестала быть фактором в Совете Европы.