«Գործ ունենք Սահմանադրական դատարանի յուրացման առերևույթ հանցակազմի հետ»․ փաստաբան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի փաստաբանական թիմը նախօրեին հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով, որ Հանրային հեռուստաընկերության «Լուրեր»-ի թողարկման մեջ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ ռեպորտաժը խախտում է անմեղության կանխավարկածը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Ֆեյսբուքի իր էջում կիսվել է այդ ռեպորտաժով՝ նշելով․
«Հրայր Թովմասյանը չի կարող լինել ՍԴ նախագահ եւ որեւէ կապ ունենալ ՍԴ-ի հետ»։
Վարչապետի գրառման վերաբերյալ գրառում է արել Թովմասյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը՝ նշելով․
«Փաստորեն գործադիր իշխանության ղեկավարը նույնիսկ չփորձեց թաքցնել իր ուղղակի առնչությունը հանրային հեռուստաընկերության կողմից տարածված խայտառակ նյութին։
Սահմանադական սկզբունքների խախտման, հիմնարար իրավունքների կոպիտ և ցինիկ ոտնահարման մասին խոսելն այլևս ավելորդ է։
Գործ ունենք սահմանադրական կարգի տապալման և սահմանադրական դատարանի յուրացման առերևույթ հանցակազմի հետ»։

«Мы имеем дело с явным составом преступления присвоения Конституционного суда»: адвокат
Поддержи А1+!Адвокатская группа председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна накануне распространила заявление, отметив, что репортаж о Грайре Товмасяне в передаче «Новости» на Общественном телевидение нарушает презумпцию невиновности.
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня на своей странице в Фейсбук поделился этим репортажем, отметив:
«Грайр Товмасян не может быть председателем КС и иметь какое-либо отношение к КС».
Запись касательно поста премьер-министра сделал адвокат Товмасяна Амрам Макинян, отметив:
«Фактически глава исполнительной власти даже не попытался скрыть свою прямую связь с позорным материалом, распространенным общественной телекомпанией.
Говорить о нарушении конституционных принципов, о грубом и циничном попрании основополагающих прав говорить отныне излишне.
Мы имеем дело с явным составом преступлением свержения конституционного строя и присвоения конституционного суда».