Ձյուդոյիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը վնասվածք է ստացել
Ձյուդոյի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Ֆերդինանդ Կարապետյանը վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի փետրվարի 7-8-ին Փարիզում կայանալիք վարկանիշային մրցաշարին։ Այդ մասին հայտնել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Դավթյանը։
«Ափսոսում եմ, որ Ֆերդինանդը չի կարողանա մասնակցել այդ մրցաշարին։ Դեռ պարզ չէ, թե երբ կապաքինվի նրա ձեռքի վնասվածքը: Կարևորն այն է, որ Ֆերդինանդը լիովին առողջանա ու դրանից հետո մտնի տատամի, որ չկրկնվի վնասվածքը», - Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքին հայտնել է գլխավոր մարզիչը։
Հովհաննես Դավթյանը հույս է հայտնել, որ հավաքականի անդամը շուտ կապաքինվի և կկարողանա հանդես գալ փետրվարի 21–ին Դյուսելդորֆում կայանալիք կարևոր մրցաշարին:
Հիշեցնենք, որ Ֆերդինանդ Կարապետյանը Թել Ավիվում օրերս կայացած ձյուդոյի «Գրան պրի» մրցաշարում հասել էր եզրափակիչ, սակայն վնասվածքի պատճառով բաց էր թողել մրցամարտը և արժանացել արծաթե մեդալի։

Дзюдоист Фердинанд Карапетян получил травму
Лидер сборной Армении по дзюдо Фердинанд Карапетян из-за травмы не примет участие в рейтинговом турнире, который состоится в Париже 7-8-го февраля. Об этом сообщил главный тренер сборной Ованнес Давтян.
«К сожалению, Фердинанд не сможет участвовать в этом турнире. Пока не ясно, когда заживет травма руки. Важно, чтобы Фердинанд полностью выздоровел и после этого вышел на татами, чтобы не травма не повторилась», - сообщил официальному сайту Национального олимпийского комитета Армении главный тренер.
Ованнес Давтян выразил надежду, что член сборной скоро поправится и сможет выступить на важном турнире, который состоится в Дюссельдорфе 21-го февраля.
Напомним, что Фердинанд Карапетян на состоявшемся на днях в Тель-Авиве турнире по дзюдо «Гран при» дошел до финала, однако из-за травмы пропустил поединок и удостоился серебряной медали.