Գրիչը սիմվոլիկ էր․ Լիլիթ Մակունցը՝ վարչապետի գրառման մասին (տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցներին չցանկացավ մեկնաբանել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից հրապարակված գրիչի դեպքը, որն, ըստ վարչապետի, իրեն նվիրել է Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը, և նա գրիչը ընդունում է որպես քծնանք։
«Ա1+»-ի հարցին, թե արդյոք «Իմ քայլը» խմբակցությունը համարո՞ւմ է, որ գրիչ նվիրելը Հրայր Թովմասյանի կողմից քծնանք է, Լիլիթ Մակունցը հստակեցրեց․
«Բոլոր հարցերի առնչությամբ հնչել են մենկաբանություններ, այդ թվում՝ «Իմ քայլը» խմբակցությունից։ Արձանագրել ենք, որ տվյալ պարագայում գրիչն ընդամենը սիմվոլիկ էր»։

Ручка была символичной: Лилит Макунц – о записи премьер-министра (видео)
Глава фракции «Мой шаг» Лилит Макунц сегодня во время парламентских брифингов не захотела прокомментировать опубликованное премьер-министром Николом Пашиняном событие с ручкой, которую, по словам премьера, ему подарил председатель Конституционного суда Грайр Товмасян, и он воспринимает ручку в качестве подобострастия.
На вопрос «А1+», считает ли фракция «Мой шаг» дарение ручки  подобострастием со стороны Грайра Товмасяна, Лилит Макунц конкретизировала:
«По всем вопросам прозвучали комментарии, в том числе от фракции «Мой шаг». Мы отреагировали, что в данном случае ручка была всего лишь символом».