Եթե այս պայմանն ընդունելի չէ, ուրեմն կգործի հենց այսօրվանից. վարչապետը՝ սպանդանոցների մասին (տեսանյութ)
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ սպանդանոցների խնդրին:
«Մինչև փետրվարի վեցի նիստը մենք նայում, ուսումնասիրում ենք սուբսիդավորվող վարկերի մեծ ծրագրերը կապված գյուղատնտեսության հետ, այսինքն՝ այն ծրագրերը, որոնք այսօր էլ կարող են ֆինասավորել արտոնյալ կարգով սպանդանոցներին»,- նշեց նա իրենց առաջարկած պայմանը։
Վարչապետն ընդգծեց նաև՝  կազմվելու է բաշխվածության և խտության քարտեզ, և իրենք հասցեական ֆինասավորելու են պոտենցիալ սպանդանոցները՝ անպես անելով, որ դրանք ՀՀ-ում ունենան համաչափ հասանելիություն։
«Այս ընթացքում ընդունում ենք առաջարկներ, թե ինչպես կարող ենք հարստացնել այս փաթեթը, որպեսզի առավել արդյունավետ գործի։ Այս ամենի արդյունքում պայմանավորվում ենք հետևյալը՝ մինչև սույն թվականի հունիսի մեկը ամենախիստ պայմաններում գործում են միայն Երևան քաղաքի սուպերմարկետները և հանրային սննդի օբյեկտները, մյուս տեղերում մենք թողնում ենք  իրավիճակը նույնը՝ պայմանով, որ հուլիսի մեկից ամբողջ հանրապետությունն անցնելու է այս նոր համակարգին, և որևէ բողոքի դրսևորում չի լինելու»։
Վարչապետն ասաց նաեւ՝ եթե այս պայմանն ընդունելի չէ, ուրեմն սպանդանոցների տարբերակը կգործի հենց այսօրվանից։

Если это условие неприемлемо, значит будет действовать с сегодняшнего же дня: премьер-министр – о скотобойнях (видео)
На сегодняшнем заседании Правительства премьер Никол Пашинян обратился к проблеме скотобоен.
«До заседания шестого февраля мы смотрим, изучаем большие программы субсидируемых кредитов, связанных с сельским хозяйством, т. е. программы, которые и сегодня могут на льготных условиях финансировать скотобойни», - отметил он предлагаемое ими условие.
Премьер-министр также подчеркнул: будет создана карта распределенности и плотности,  и они будут адресно финансировать потенциальные скотобойни, делая так, чтобы на территории РА к ним был равномерный доступ.
«В течение этого мы принимаем предложения, как мы можем обогатить этот пакет, чтобы он действовал более эффективно. В результате всего этого мы договариваемся о следующем: до первого июня сего года на самых строгих условиях действуют только супермаркеты и обьекты общественного питания Еревана, в остальных местах оставляет ситуацию прежней, на условии, что с первого июля вся республика перейдет к новой системе, и не будет никаких жалоб».
Премьер также сказал: если этот вариант неприемлем, то вариант скотобоен будет действовать с сегодняшнего же дня.