Խնդրում եմ՝ ինձ հանգիստ թողեք․ Սերժ Սարգսյանը չպատասխանեց լրագրողների հարցերին (տեսանյութ)
Այսօր վերջին հրաժեշտն էին տալիս ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանին։ Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյային հրաժեշտ տալու էին եկել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ոստիկանության նախկին պետ Վլադիմիր Գասպարյանը, Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը և մի շարք այլ գործիչներ։
Սերժ Սարգսյանը չցանկացավ լրագրողների հարցերին պատասխանել․
«Ես խնդրում եմ, ինձ հանգիստ թողեք հա։ Կգա ժամանակը, ինչ հարց կուզեք, կպատասխանեմ»։
ԱԺ նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանը, խոսելով Գեորգի Կուտոյանի մասին նշեց, որ նա բավականին բարեհամբույր անձնավորություն էր․
«Մի  հարցրեք՝ ինքնասպանություն է, թե սպանություն, դրա ժամանակը չի, հետաքննություն կլինի, այդ ժամանակ կխոսենք»։
Դիտարկմանը՝ արդյոք իրավապահները կկարողանա՞ն բացահայտել այս դեպքը, Գալուստ Սահակյանը պատասխանեց․
«Ես չգիտեմ, որ իրավապահներն են բացահայտում, իրավապահ օրգանները այսօր Հայաստանում համարյա թե չեն աշխատում»։
Հարցին՝ «Ձեր իշխանության օրոք աշխատո՞ւմ էին իրավապահ մարմինները» նա պատասխանեց․ «Մեր իշխանության օրոք մեծ բաներ և փոքր բաներ է եղել»։

Прошу оставить меня в покое: Серж Саркисян не ответил на вопросы журналистов (видео)
Сегодня прощаются с бывшим директоро СНБ Георгием Кутояном. Попрощаться с бывшим высокопоставленным чиновником пришли третий президент РА Серж Саркисян, бывший начальник Полиции Владимир Гаспарян, председатель Конституционного суда Грайр Товмасян и прочие деятели.
Серж Саркисян не захотел отвечать на вопросы журналистов:
«Прошу оставить меня в покое. Придет время, я отвечу на все вопросы, какие вы хотите».
Бывший председательл НС Галуст Саакян, говоря о Георгии Кутояне отметил, что он был довольно доброжелательной личностью:
«Не спрашивайте, самоубийство или убийство, сейчас не время для этого, будет расследование, тогда поговорим».
На наблюдение, смогут ли правозащитники раскрыть это происшествие, Галуст Саакян ответил:
«Я не знаю, какие правоохранители раскрывают, правоохранительные органы сегодня в Армении почти не работают».
На вопрос «Работали ли правоохранительные органы при вашей власти» он ответил: «При нашей власти были большие вещи и малые вещи».