ՀՀ օրհներգի ներքո մեկնարկեցին 7-րդ գումարման ԱԺ-ի 4-րդ նստաշրջանի աշխատանքները․ ուղիղ (տեսանյութ)
Մեկնարկել են 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի 4-րդ նստաշրջանի աշխատանքները։ 132 պատգամավորից գրանցվել է 100-ը։ Նիստը սկսվեց ՀՀ օրհներգի ներքո։
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ներկայացնում է քառօրյայի օրակարգը։ Պարտադիր քննարկման 25 կարց կա, որոնք օրակարգ են ընդգրկվում առանց քվեարկության։
Քառօրյայի 2-րդ բաժնում 28 հարց կա, որոնք գլխադասային հանձնաժողովի կողմից դրական եզրակացություն են ստացել, իսկ 3-րդում՝ 6 հարց կա, որոնք բացասական եզրակացություն են ստացել և պետք է առանձին քննարկվեն և դրվեն քվեարկության՝ օրակարգում ներառելու համար։

Под звуки гимна РА стартовали работы 4-й сессии НС 7-го созыва: прямой эфир (видео)
Стартовали работы 4-й сессии Национального собрания 7-го созыва. Из 132 депутатов зарегистрированы 100. Заседание началось под звуки гимна РА.
Председатель НС Арарат Мирзоян представляет повестку четырехдневки. Есть 25 вопросов, обязательных для обсуждения, которые включены в повестку без голосования.
Во 2-й части четырехдневки 28 вопросов, получивших положительное заключение верховной комиссии, а в 3-й есть 6 вопросов, получивших отрицательное заключение и должны обсуждаться отдельно и быть вынесены на голосование для включение в повестку дня.