Եթե Փարաջանովը կենդանի լիներ, կարծում եմ, իմ այս համեստ նվերը կընդուներ․ Արթուրո Սայան (տեսանյութ)
Կինոյի տան կինոսրահում կայացավ գերմանաբնակ ռեժիսոր, ծնունդով Վանաձորից Արթուրո Սայանի «#Maestro95» ֆիլմի ցուցադրությունը, նվիրված Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 95-ամյա հոբելյանին:
Ֆիլմի հեղինակի բնորոշմամբ, իր ձևաչափով սա ֆիլմ-կոլաժ է՝ գեղարվեստական-փաստավավերագրական ֆիլմ, զուգակցված ֆիլմ-էսսեի և անիմացիայի տարրերով:
Արթուրո Սայանի խոսքով, քանի որ տիկնիկները մեծ դեր են ունեցել  Փարաջանովի կոլաժներում, ինքն էլ որոշել է օգտագործել  կերպարային տիկնիկների և ֆիլմում Փարաջանովի, Սոֆիկո Ճիաուրելիի, Սայաթ-Նովայի և այլոց կերպարները ներկայանում են նաև տիկնիկների տեսքով: Ֆիլմում օգտագործված արխիվային որոշ կադրեր  ցուցադրվում են առաջին անգամ։
Նկարահանման  աշխատանքներին  աջակցել են  Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունը և Մութեզիուսի անվան արվեստի ինստիտուտը, որտեղ ուսանում է Արթուրոն։ Ֆիլմի ստեղծման համար ծախսվել է 5500 եվրո։
Սա երիտասարդ ռեժիսորի առաջին լիամետրաժ ֆիլմն է։
«Ա1+»-ի հարցին, թե նրա կարծիքով, ինչ կասեր ինքը՝ Փարաջանովը այս ֆիլմի մասին, եթե կենդանի լիներ, Սայանը պատասխանեց․ «Կարծում եմ, իմ այս համեստ նվերը կընդուներ»։

Если б Параджанов был жив, думаю, он принял бы мой скромный подарок: Артуро Саян (видео)
В кинозале Дома кино состоялся показ фильма проживающего в Германии режиссера, родом из Ванадзора, Артуро Саяна «#Maestro95», посвященный 95-летнему юбилею со дня рождения Сергея Параджанова.
Автор фильма характеризует его как фильм-коллаж – художественно-документальный фильм, сопровождаемый фильмом-эссе и элементами анимации.
По словам Артуро Саяна, поскольку куклы играли большую роль в коллаже Параджанова, он также решил использовать образные куклы и образы Паражанова, Софико Чиаурелли, Саят-Новы и пр. предстают в фильме также в виде кукол. Все архивные кадры, использованные в фильме, демонстрируются впервые.
Сьмочным работам одержали поддержку Посольство РА в Германии и Институт искусства имени Мутезиуса, где учится Артуро. На создание фильма было потрачено 5500 евро.
Это  - первый полнометражный фильм молодого режиссера.
На вопрос «А1+», что, по его мнению, сказал бы сам Параджанов об этом фильме, если бы был жив, Саян ответил: «Думаю, что он принял бы этот мой скромный подарок».