Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալթայի վարչապետ Ռոբերտ Աբելային՝ Մալթայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մալթայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ Ձեր պատախանատու առաքելության մեջ՝ միտված բարեկամ Մալթայի Հանրապետության բարգավաճմանն ու բարօրությանը:
Հայաստանը կարևորում է Մալթայի հետ բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդումն ու խորացումն ամենատարբեր ոլորտներում: Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ գործակցության օրակարգը կհամալրվի նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով՝ ի շահ մեր ժողովորդների»:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Мальты Роберту Абеле в связи с его избранием на пост премьер-министра Мальты.
В послании, в частности, говорится: “Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Республики Мальта. Желаю новых успехов в Вашей ответственной миссии, направленной на процветание и процветание дружественной Мальтийской Республики.
Армения придает большое значение дальнейшему укреплению и углублению дружественных связей с Мальтой в самых разных сферах. Я уверен, что в течение Вашего пребывания на посту, благодаря нашим совместным усилиям повестка двустороннего сотрудничества дополнится новыми программами и инициативами на благо наших народов”.