Մարիաննա Մխիթարյանը՝ ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն
Երևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն է ընտրվել «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրեն, Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի դերասանուհի, Մարիաննա Մխիթարյանը: Ընտրությունն անցկացվել է 2019թ. դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում: Այդ մասին այսօր թատրոնի կոլեկտիվի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Արա Խզմալյանը։
Նշենք, որ Մ. Մխիթարյանը վեց ամիս եղել է Կ․Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը։
Մարիաննա Արտյոմի Մխիթարյանը 1986-1992թթ. սովորել է Երևանի Գեղարվեստաթատերական ինստիտուտում (Ալեքսանդր Գրիգորյանի արվեստանոց): Ուսանողական տարիներին աշխատել է Հանրային հեռուստատեսությունում՝ որպես ռեժիսորի օգնական, Երևանի Էքսպերիմենտալ  թատրոնում՝ որպես ռեժիսոր և դերասանուհի:
1992թ.-ից  մինչ օրս աշխատում է Երևանի Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում` որպես դերասանուհի:
Խաղացել է ավելի քան 40 դեր:
1996-1998թթ. դասավանդել է Երևանի կինոյի և թատրոնի պետական ինստիտուտում՝ դերասանի վարպետություն առարկան:
2008-2016թթ. աշխատել է Հայաստանի Թատերական գործիչների միությունում՝ որպես քարտուղարը:
2008թ.-ից  «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրենն է:
2006թ.-ին արժանացել է ՀԹԳՄ «Արտավազդ» մրցանակի՝ «Երկրորդ պլանի լավագույն դերակատար» անվանակարգում (Ռոզալիա` Շիրվանզադեի «Պատվի համար»):

Марианна Мхитарян – директор русского драматического театра
Поддержи А1+!Директором Ереванского русского драматического театра имени К. Станиславского избрана директор Международного театрального фестиваля «Арммоно», актриса Национального академического театра имени Г. Сундукяна Марианна Мхитарян. Выборы прошли 26-го декабря 2019 года в Министерстве образования, науки, культуры и спорта РА. Об этом сегодня на встрече с коллективом театра сказал замминистра образования, науки, культуры и спорта РА Ара Хзмалян.
Отметим, что М. Мхитарян на протяжении шести месяцев была временно исполняющей обязанности директора Русского драматического театра имени К. Станиславского.
Марианна Артемовна Мхитарян в 1986-1992гг. училась в Ереванском театрально-художественном институте (мастерская Александра Григоряна). В студенческие годы работала на Общественном телевидении в качестве помощника режиссера, в Ереванском экспериментальном театре в качестве режиссера и актрисы.
С 1992г. по сей день работает в Ереванском Национальном академическом театре имени Г. Сундукяна в качестве актрисы.
Сыграла более 40 ролей.
В 1996-1998гг. преподавала в Ереванском государственном институте кино и театра предмет актерское мастерство.
В 2008-2016гг. работала в Союзе театральных деятелей Армении в качестве секретаря.
С 2008г. директор Международного театрального фестиваля «Арммоно».
В 2006г. удостоилась премии СТДА «Артавазд» в номинации «Лучшая актриса второго плана» (Розалия в «Ради чести» Ширванзаде).