Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելության իրականացման գործում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իսպանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների կանոնավոր զարգացումն ու ընդլայնումը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության:
Բարձր եմ գնահատում Իսպանիայի դերակատարությունը Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև կապերի ամրապնդման գործում և լիահույս եմ, որ այն ապագայում կնշանավորվի նոր ձեռքբերումներով»:

Премьер-министр направил поздравительное послание председателю правительства Испании Педро Санчесу
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Королевства Испания Педро Санчесу по случаю переизбрания. В послании, в частности, говорится:
Поздравляю Вас с переизбранием на пост председателя правительства Королевства Испания и желаю новых успехов в Вашей ответственной миссии.
Армения придает большое значение регулярному развитию и расширению дружественных отношений с Испанией на благо наших народов.
Высоко ценю роль Испании в укреплении связей между Арменией и Евросоюзом и надеюсь, что в будущем она будет ознаменована новыми достижениями”.