Հացադուլ հայտարարած զինթոշակառուին միացել է Մարգարիտա Խաչատրյանը (տեսանյութ)
Զինթոշակառու Մխիթար Ալումյանը շարունակում է իր հացադուլը Պաշտպանության նախարարության շենքի առջև։ Մխիթար Ալումյանը հացադուլ է հայտարարել դեկտեմբերի 10-ից։ Պատճառն այն է, որ ըստ Ալումյանի՝ նախարարությունից իրեն խոստացել են տրամադրել 19 միլիոն 400 հազար դրամ բնակարանի վերանորոգման համար, սակայն մինչև հիմա գումարը չի տրամադրվել։ Ալումյանն ասաց, որ տեսել է գումարի վերաբերյալ Պաշտպանության նախարարի գրությունը։
Այստեղ է նաև «Զինվոր» հասարակական կազմակերպության նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը։ «Ա1+»-ի հեզ զրույցում Խաչատրյանն ասաց, որ հացադուլ է  հայտարարել, մինչև իրեն չտրամադրելն Մխիթար Ալումյանի բնակարանի վերանորոգման համար նախատեսված 19 միլիոն 400 հազար դրամի նախարարական գրությունը։
Խաչատրյանը նաև ասաց, որ մոտ 1 ժամ առաջ իրենց է հանդիպել Պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը և ասել, որ Ալումյանի համար փաստաթղթային ձևակերպում չի եղել ո՛չ սոցվարչությունում, ո՛չ նախարարության ֆինանսական վարչությունում։
Ալումյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց, որ եթե նախարարություն քայլեր չձեռնարկի, ապա արդեն կսկսի ջրադուլ անել։
Քիչ առաջ այստեղ եկավ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Նա ասաց, որ Ալումյանի բնակարանի համար ոչ թե գումարի տրամադրման գրություն է պատրաստվել, այլ ուղղակի գնահատում է կատարվել, թե որքան կարժենա վերանորոգումը։ Ըստ ՊՆ մամուլի խոսնակի՝ նախարարությունն ուղղակի պետք է քայլեր ձեռնարկեր, օրինակ, մի բարերարի գտներ՝ գումար տրամադրելու համար։

К объявившему голодовку военному пенсионеру присоединилась Маргарита Хачатрян (видео)
Военный пенсионер Мхитар Алумян продолжает свою голодовку напротив здания Министерства обороны. Мхитар Алумян  обьявил голодовку  с 10-го декабря. Причина в том, что по мнению Алумяна, министерство пообещало предоставить ему 19 миллионов 400 тысяч драмов для ремонта квартиры, однако до сих пор сумма не предоставлена. Алумян сказал, что видел письмо министра бороны относительно суммы.
Здесь также находится председатель общественной организации «Солдат» Маргарита Хачатрян. В беседе с «А1+» Хачатрян сказала, что объявила голодовку, пока ей не предоставят письмо из министерства о 19 миллионах 400 тысячах драмов, предусмотренных для ремонта квартиры Мхитара Алумяна.
Хачатрян также сказал, что приблизительно 1 час назад с ними встретился замминистра обороны Габриэл Балаян и сказал, что для Алумяна документального оформления не было ни в соцуправлении, ни в финансовом управлении министерства.
Алумян в беседе с «А1+» отметил, что если министерство не предпримет шагов, уже начнет проводить забастовку.
Недавно сюда пришел пресс-секретарь МО Арцрун Ованнисян. Он сказал, что для квартиры Алумяна подготовлено письмо не на предоставление суммы, а просто было проведено оценивание, сколько будет стоить ремонт. По словам пресс-секретаря МО, просто нужно было предпринять шаги, например, найти благотворителя, чтобы тот предоставил деньги.