Կառավարության շենքի դիմաց իրավիճակը լարված է․ փորձեցին փակել ճանապարհը (տեսանյութ)
Կառավարության շենքի դիմաց լարված իրավիճակ է։ Խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայող Արթուր Աջամյանի հարազատները պահանջում են հանդիպում Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հակառակ դեպքում սպառնում են փակել ճանապարհը կամ ուժով մտնել Կառավարության շենք։
Աջամյանի հարազատները փորձեցին փակել ճանապարհը՝ դադարեցնելով երթևեկությունը, սակայն ոստիկանների միջամտությամբ ճանապարհը բացվեց։ Նրանք պահանջում են արդար քննություն, կասկածներ ունեն, որ զինծառայողի մահվան գործը ուզում են կոծկել։ Ասում են՝ օրեր առաջ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հետ հանդիպումից հետո էլ իրավիճակը որևէ կերպ չի փոխվել։ Մահացած զինվորի մայրը փորձում է մուտք գործել Կառավարության շենք։
Հավաքվածները սպառնում են զինվորի դին տեղափոխել կառավարության դիմաց, եթե իրենց պահանջը չկատարվի։
Հավաքվածները հայտարարեցին՝ սպասելու են կես ժամ, որից հետո փակելու են ճանապարհը։
Ոստիկանների հետ բախումների ընթացքում կոտրվեց Արթուր Աջամյանի նկարը, ինչը հարուցեց մահացած զինծառայողի հարազատների զայրույթը։

Напряженная ситуация напротив здания Правительства – попытались перекрыть дорогу (видео)
Напротив здания правительства напряженная ситуация. Родственники погибшего в мирных условиях военнослужащего Артура Аджамяна требуют встречи с Николом Пашиняном, в противном случае угрожают перекрыть дорогу или силой ворваться в здание Правительства.
Родственники Аджамяна попытались перекрыть дорогу, приостановив движение, однако при вмешательстве полицейских дорога была открыта. Они требуют справедливого расследования, у них есть подозрения, что дело о смерти военнослужащего хотят замять. Говорят: несколько дней назад после встречи с председателем постоянной комиссии НС По вопросам обороны и безопасности Андраником Кочаряном ситуация никоим образом не изменилась. Мать умершего солдата пытается войти в здание Правительства.
Собравшиеся угрожают переместить труп солдата напротив правительства, если их требование не будет выполнено.
Собравшиеся заявили: подождут полчаса, после чего перекроют дорогу.
В процессе столкновений с полицейскими сломался портрет Артура Аджамяна, что вызвало ярость у родственников умершего военнослужащего.