ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը որոշեց տարվա 10 լավագույն մարզիկներին (տեսանյութ)
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունն այսօր ամփոփել է Հայաստանի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի արդյունքները:
Ազգային հավաքական թիմերի մարզիչների, լրագրողների և SMS քվեարկության արդյունքների համադրմամբ հայտնի դարձան տարվա 10 լավագույն մարզիկները: Ահա նրանք.
Արթուր Ալեքսանյան (հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ)
Ռուբեն Ալեքսանյան (ծանրամարտ)
Արթուր Ավետիսյան (մարմնամարզություն)
Հովհաննես Բաչկով (բռնցքամարտ)
Սլավիկ Գալստյան (հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ)
Տիգրան Կիրակոսյան (սամբո)
Արսեն Հարությունյան (ազատ ոճի ըմբշամարտ)
Սիմոն Մարտիրոսյան (ծանրամարտ)
Գոռ Մինասյան (ծանրամարտ)
Հակոբ Մկրտչյան (ծանրամարտ)
Հավելենք, որ «Ա1+»-ը չի մասնակցել մրցույթին, քանի որ դեմ է քվեարկության ներկայիս ձևաչափին: Դժգոհություն հայտնեց նաև Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, որը ասաց, որ պետք է վերադառնալ քվեարկության հին տարբերակին և տարվա լավագույն մարզիկներին որոշել միմիայն մարզական լրագրողների տված ձայների օգնությամբ:

Министерство ОНКС РА определило 10 лучших спортсменов (видео)
Министерство образования, науки, культуры и спорта РА сегодня подвело итоги конкурса «10 лучших спортсменов года» Армении.
Посредством сравнения результатов голосования тренеров национальных сборных команд, журналистов и SMS голосования стали известны 10 известных спортсменов года. Вот они:
Артур Алексанян (борьба в греко-римском стиле)
Рубен Алексанян (тяжелая атлетика)
Артур Аветисян (гимнастика)
Ованнес Бачков (бокс)
Славик Галстян (борьба в греко-римском стиле)
Тигран Киракосян (самбо)
Арсен Арутюнян (борьба в вольном стиле)
Симон Мартиросян (тяжелая атлетика)
Гор Минасян (тяжелая атлетика)
Акоп Мкртчян (тяжелая атлетика)
Напомним, что «А1+» не принял участие в конкурсе, поскольку против нынешнего формата голосования. Выразил недовольство также главный тренер сборной Армении по гимнастике Акоп Серобян, который сказал, что нужно вернуться к старому варианту голосования и определить лучших спортсменов года исключительно при помощи голосов спортивных журналистов.