Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է տարեվերջյան հանդիպումները
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է տարեվերջյան հանդիպումները քաղաքական և հասարակական տարբեր կազմակերպությունների, իրավաբանական հանրույթի ներկայացուցիչների հետ։
Նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ է ունեցել ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի և Գերագույն մարմնի անդամներ Արծվիկ Մինասյանի, Շաղիկ Մարուխյանի և Աշոտ Սիմոնյանի, ինչպես նաև՝ ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գագիկ Ղազինյանի, Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի, «Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտե» ՀԿ նախագահ Ավետիք Իշխանյանի, «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանի և այլոց հետ:
Հանդիպումների ընթացքում մասնավորապես անդրադարձ է եղել քաղաքական և տնտեսական խնդիրներին, դատական և իրավական համակարգի բարեփոխումներին, մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտին, «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքին և մի շարք այլ հարցերի:

Президент Республики Армен Саркисян продолжает встречи в конце года
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает встречи с представителями различных политических и общественных организаций и юридического сообщества.
Армен Саркисян встретился с представителями Высшего органа АРФД Армении Ишханом Сагателяном, Арцвиком Минасяном, Шагик Марухян и Ашотом Симоняном, а также деканом юридического факультета ЕГУ, доктором, профессором, академиком Национальной академии наук Республики Армения Гагиком Казиняном, омбудсменом Армении Арманом Татояном, председателем Хельсинкского комитета Армении Аветиком Ишханяном, соучредителем ОО “Правовой путь” Рубеном Меликяном и другими.
В ходе встреч, в частности, были затронуты политические и экономические вопросы, судебно-правовые реформы, сфера защиты прав человека, закон о внесении изменений в закон “О Конституционном суде” и ряд других вопросов.