Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցը Մարտի 1-ի գործով տուժողին ցուցմունքից հրաժարվելու առաջարկ է արել (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌոբերտ Քոչարյանի աջակիցը մարտի 1-ի գործով տուժողին ցուցմունքից հրաժարվելու առաջարկ է արել․ ոստիկանության բացահայտումը ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունում ստացված տեղեկությունների հիման վրա իրականացված լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով եւ արդյունքներով անախապատրաստված նյութերով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները հանդիպում են 2008 թվականի մարտի 1-ի դեպքերից տուժած անձանց և ականատես վկաների հետ ու նրանց փորձում են կաշառել, որպեսզի վերջիններս հրաժարվեն իրենց ցուցմունքներից։
Մասնավորապես, Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներից մեկը Քանաքեռում գտնվող իր գրասենյակ է հրավիրել մարտի 1-ի դեպքերից տուժած անձանցից մեկին ու առաջարկել հրաժարվել տուժողի կարգավիճակից, տված ցուցմունքից և չներկայանալ դատական նիստերին՝ հայտնելով, որ պատրաստ է վճարել այն գումարը, որը պետք է պետությունը տրամադրի որպես դրամական աջակցություն։
Բացի այդ խոստացել է, որ իշխանափոխությունից հետո տուժողին կնշանակեն բարձր պաշտոնի։
Դեպքի առթիվ ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել։ Քրեական գործի շրջանակներում ի թիվս այլ գործողությունների կատարվել են խուզարկություններ։ Հանգամանքները քննությամբ պարզվում են։

Сторонник Роберта Кочарян предложил пострадавшему по делу 1-го Марта отказаться от показания (видео)
Сторонник Роберта Кочарян предложил пострадавшему по делу 1-го Марта отказаться от показания: разоблачение полиции. На основании сведений, полученных в главном управлении полиции РА, по материалам,  подготовленным посредством реализации широкомасштабных оперативно-следственных мер, получены фактические данные, что сторонники Роберта Кочаряна встречаются с лицами, пострадавшими от событий 1-го марта 2008 года, и свидетелями-очевидцами, и пытаются подкупить их, чтобы последние отказались от своих показаний.
В частности, один из сторонников Роберта Кочаряна пригласил в свой офис в Канакере одного из пострадавших от событий 1-го марта и предложил отказаться от статуса, данного показания и не являться на судебные заседания, сообщив, что готов заплатить ту сумму, которое государство должно  предоставить в качестве денежной поддержки.
Кроме того, пообещал, что после смены власти пострадавшего назначат на высокую должность.
В связи с происшествием в полиции возбуждено уголовное дело.  В рамках уголовного дела в числе прочих действий были проведены обыски. Обстоятельства устанавливаются следствием.