Մեզ մեղադրում են ոչ մեր անդամների գործունեության համար․ Մարուքյանը՝ Դավիթ Խաժակյանին Ավագանուց հետ կանչելու մասին (տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը քաղաքացիներից նամակներ է ստացել, որում կուսակցությանը քննադատում են ոչ իրենց անդամների համար։ Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Մենք հազարավոր նամակներ ենք ստացել քաղաքացիներից, կուսակցության մեդիա թիմը հետևում է քաղաքացիների արձագանքներին, և համապատասխան զեկույցներ են ներկայացվում կուսակցության խորհրդին։ Մենք քաղաքացիներին ուզում ենք տեղեկացնել, որ նրանց ձայնը լսելի է, և այո, մենք դրանից բխող քայլեր ենք քննարկում»,- ասաց Էդմոն Մարուքյանը և հավելեց, որ քաղաքացիների քննադատությունը իրենց համար լուրջ խնդիր է։
Մտածում են, որ ավելի լավ է մասնակից չլինեն, որպեսզի թիրախ չդառնան։ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ Դավիթ Խաժակյանի աշխատանքից շատ գոհ են, բայց իրավիճակ կա, որը պարոն Խաժակյանի ազդեցությունից դուրս է, բայց դրա համար Դավիթ Խաժակյանը պատասխանատավություն է կրում՝ որպես խմբակցության ղեկավար։

Нас обвиняют за деятельность не наших членов: Марукян об отзыве Давида Хажакяна из Совета старейшин (видео)
Партия «Светлая Армения» получила письма от граждан, в которых партию критикуют за не ее членов. Об этом в беседе с журналистами в парламенте сказал глава партии Эдмон Марукян.
«Мы получили тысячи писем от граждан, медиа-группа партии следит за реакцией граждан, и соответствующие доклады предъявляются совету партии. Мы хотим проинформировать граждан, что их голос услышан, и да, мы обсуждаем вытекающие из этого шаги», - сказал Эдмон Марукян и добавил, что критика граждан – серьезная проблема для них.
Думают, что лучше пусть не будут участниками, чтобы не стать мишенью. Глава фракции НС «Светлая Армения» отметил, что они очень довольны работой Давида Хажакяна, но есть ситуация, что господин Хажакян вне влияния, но за это Давид Хажакян несет ответственность как глава фракции.