Կարեն Կարապետյանը ՌԴ կառավարությունում պաշտոնի է նշանակվել
Հայաստանի նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանն առընթեր փորձագիտական խորհրդի նախագահության կազմում:
Ինչպես տեղեկացնում է Интерфакс գործակալությունը, ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի կարգադրությամբ հաստատվել է փորձագիտական խորհրդի նախագահության կազմը, որի համակարգող է նշանակվել ՌԴ նախագահի վարչակազմի նախկին ղեկավար Ալեքսանդր Վոլոշինը:
Վոլոշինից բացի, նախագահության կազմում ընդգրկվել են ռուսական կառավարության երեք նախկին ղեկավարներ՝ Վիկտոր Զուբկովը, Սերգեյ Ստեպաշինը և Միխայիլ Ֆրադկովը, ինչպես նաև ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կարգադրության մեջ Կարեն Կարապետյանը նշվում է որպես «Գազպրոմբանկի» կառավարման խորհրդի նախագահի խորհրդական: Նա ընդգրկված է նաև «Զարուբեժնավթ» ռուսական ընկերության տնօրենների խորհրդի կազմում:
Փորձագիտական խորհրդի նախագահության կազմում, ընդհանուր առմամբ, 15 մարդ է ընդգրկված: Այն մշտապես գործող մարմին է, որը որոշում է խորհրդի գործունեության հիմնական ուղղությունները և ձևավորում է խորհրդի դիրքորոշումը ռազմավարական հարցերի շուրջ:

Карен Карапетян назначен на должность в Правительстве РФ
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян вошел в состав президиума экспертного совета при правительстве Российской Федерации.
Как сообщает агентство Интерфакс , по распоряжению премьер-министра РФ утвержден состав президиума экспертного совета, координатором которого назначен бывший глава администрации президента РФ Александр Волошин.
Помимо Волошина, в состав президиума вошли три бывший руководителя российского правительства: Виктор Зубков, Сергей Степашин и Михаил Фрадков, а также бывший премьер-министр РА Карен Карапетян.
В распоряжении Карен Карапетян указан как советник председателя совета правления “Газпромбанка”. Он входит также в совет директоров российской компании “Зарубежнефть”.
В состав президиума экспертного совета в общей сложности входят 15 человек. Это – постоянно действующий орган, который определяет основные направления деятельности совета и формирует позицию совета по стратегическим вопросам.