Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՀԲ տարածաշրջանային տնօրենին (տեսանյութ)
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Սիլվի Բոսութղոն:
Փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրերին, նշել է, որ տարեվերջյան հանդիպումը լավ առիթ է ամփոփելու համատեղ ծրագրերի ընթացքը և հասկանալու առաջիկա անելիքները: Մհեր Գրիգորյանը Սեբաստիան Մոլինեուսին ներկայացրել է նոյեմբերին կայացած հանդիպման արդյունքները, որի ընթացքում համապարփակ կերպով և շահագրգիռ բոլոր մարմինների մասնակցությամբ քննարկվել են Հայաստանում Համաշխարհային բանկի աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը:
Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսը շնորհակալություն է հայտնել ստեղծված արդյունավետ համագործակցության համար և կարևորել Համաշխարհային բանկի խորհրդի կողմից նոյեմբերին «Հայաստանի կառավարմանն ուղղված զարգացման քաղաքականության գործառնություն» բյուջետային աջակցության ծրագրի հաստատումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկայի, առողջապահության, կրթության ոլորտներին առնչվող ծրագրերը և դրանց մանրամասները: Սեբաստիան Մոլինեուսը ներկայացրել է այլ երկրներում հաջողված փորձն ու կարևորել մարդկային կապիտալի զարգացման ոլորտում նախաձեռնված քայլերը: Փոխվարչապետը, բարձր գնահատելով Համաշխարհային բանկի գիտելիքների ու փորձի պաշարները, նշել է, որ անհրաժեշտություն կա համագործակցելու նաև Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացումն ապահովելու ուղղությամբ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального директора ВБ (видео)
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяна Молинеуса. На встрече присутствовала также и руководитель Армянского офиса ВБ Сильви Босутхо.
Вице-премьер, приветствуя гостей, отметил, что итоговая встреча года - хороший повод для подведения итогов совместных программ и представления предстоящих задач. Мгер Григорян представил Себастьяну Молинеусу итоги состоявшейся в ноябре встречи, в ходе которой всесторонне и при участии всех заинтересованных органов был обсужден ход программ, осуществляемых в Армении при содействии Всемирного банка.
Региональный директор Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьян Молинеус выразил благодарность за эффективное сотрудничество и отметил важное значение утверждения программы бюджетного содействия “Функционирование политики развития, направленной на управление Арменией” утвержденной в ноябре Советом Всемирного банка.
В ходе встречи были обсуждены программы, касающиеся сфер энергетики, здравоохранения, образования и их детали. Себастьян Молинеус представил успешный опыт в других странах и подчеркнул важность шагов, предпринятых в сфере развития человеческого капитала. Вице-премьер, высоко оценив знания и опыт Всемирного банка, отметил, что есть необходимость сотрудничества и в направлении обеспечения развития рынка капитала в Армении.