Բացահայտվել է կոռուպցիոն բնույթի առերևույթ հանցագործության կատարման դեպք․ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն, անշեղ իրականացնելով կոռուպցիայի հակազդման օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները, ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի  «Մարտունու բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերության վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչի կողմից կոռուպցիոն բնույթի առերևույթ հանցագործության կատարման դեպք:
Մասնավորապես, պարզվել է, որ ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքի «Մարտունու բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերության վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչը, հանդիսանալով հիշյալ առևտրային կազմակերպության ծառայող, իր լիազորություններն օգտագործելով կազմակերպության շահերին հակառակ, անտեսելով առողջական խնդիրներով 2017-2019 թթ. բուժօգնության դիմած մի շարք անձանց` պետական պատվերի ծրագրից օգտվելու (անվճար կամ մասնակի վճարումով բժշկական օգնություն ստանալու) իրավունքը կամ սոցիալական փաթեթի շահառու հանդիսանալու կամ օրենքով սահմանված կարգով վճարումներից ազատված լինելու կամ բուժօգնության համար հիվանդանոցի դրամարկղ  սահմանված վճարումներ կատարած լինելու հանգամանքները, մատուցված ծառայությունների համար, որպես հավելյալ վարձատրություն, միասնական դիտավորությամբ մի շարք անձանցից անձամբ պահանջել և ստացել է խոշոր չափի առևտրային կաշառք:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:

Раскрыт случай совершения очевидного преступления коррупционного характера: СНБ
Служба национальной безопасности Армении, неукоснительно выполняя функции по противодействию коррупции, возложенные на нее законом, в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий раскрыла случай очевидного преступления коррупционного характера, совершенный заведующим хирургическим отделением ЗАО “Медицинский центр Мартуни” Гегаркуникской области РА.
В частности, выяснилось, что заведующий хирургическим отделением ЗАО “Медицинский центр Мартуни” города Мартуни Гегаркуникской области РА, являясь служащим упомянутой медицинской организации, используя свои полномочия, вопреки интересам организации, игнорируя проблемы со здоровьем ряда лиц, обратившихся за медицинской помощью, их права на пользование программой государственного заказа (получение медицинской помощи бесплатно или с частичной оплатой), также и то, что они являются бенефициарами социального пакета, или освобождены от выплат в установленном законом порядке, и то, что они уже совершали установленные платежи в кассу больницы за оказанные услуги, за медицинскую помощь, в течение 2017 – 2018 гг. в качестве дополнительного вознаграждения, лично требовал и получал вознаграждение от ряда лиц.
По факту очевидного преступления в следственном департаменте СНБ РА возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса РА.