Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցեց ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը (տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 5-ին աշխատանքային այցով Բրատիսլավայում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ԵԱՀԿ նախարարական 26-րդ համաժողովի շրջանակներում մասնակցեց  ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները հանգամանալից անդրադարձ կատարեցին ԵԱՀԿ նախարարական 26-րդ համաժողովի օրակարգին՝ կարևորելով օրակարգային հարցերի շուրջ դիրքորոշումների համադրումը և Կազմակերպության շրջանակներում նախաձեռնությունների փոխադարձ սատարումը:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծեց, որ նման ձևաչափով հանդիպումները լավ հնարավորություն են ընձեռում անդրադառնալու եվրոպական անվտանգության առջև ծառացած խնդիրներին և ուղենշելու դրանց հաղթահարման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք գործնական քայլերը:
ԱԳ նախարարներն անդրադարձան նաև օրերս Բիշքեկում կայացած հանդիպման ժամանակ Կազմակերպության կողմից ընդունած որոշումների կատարման ընթացքին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանը ՀԱՊԿ գործընկերների հետ անդրադարձ կատարեց նախօրեին՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ կայացած հանդիպմանը և այս համատեքստում ներկայացրեց ԼՂ խաղաղ գործընթացի վերաբերյալ հայկական կողմի գնահատականները:

Зограб Мнацаканян принял участие во встрече министро ИД стран-членов ОДКБ (видео)
Находящийся с рабочим визитом в Братиславе министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян на полях 26-й встречи Совета министров ОБСЕ принял участие во встрече министров иностранных дел государств-членов Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
Главы МИД государств-членов ОДКБ подробно затронули повестку дня 26-й министерской конференции ОБСЕ, подчеркнув важность координации позиций по вопросам повестки дня и взаимной поддержки инициатив в рамках организации.
Зограб Мнацаканян подчеркнул, что такие встречи дают хорошую возможность коснуться проблем европейской безопасности и наметить практические шаги, которые необходимо предпринять для их преодоления.
Министры иностранных дел также коснулись выполнения решений, принятых на днях организацией на встрече в Бишкеке.
Министр иностранных дел Мнацаканян вместе с коллегами из ОДКБ коснулся состоявшейся вчера встрече с министром иностранных дел Азербайджана под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ и представил в этом контексте оценку армянской стороны процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта.