Իմ երեխու սպանողին գտեք, բերեք, տեսնեմ՝ պատճառն ի՞նչ է. մահացած զինվորի մայր (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 2-ին՝ ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում մահացած պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արթուր Աջամյանի ծնողներն ու հարազատներն այսօր Ազգային ժողովի դարպասների դիմաց բողոքի ակցիա էին իրականացնում։
Նրանք պնդում են, որ Արթուր Աջամյանին սպանել են և պահանջում են բացահայտել սպանությունը կատարողին:
Ակցիայի ընթացքում Աջամյանի մոր` տիկին Գոհարի ինքնազգացողությունը վատացավ, նրան օգնություն ցուցաբերեցին։
«Ես ձեզանից պահանջում եմ՝ իմ երեխային սպանողին գտնեք, բերեք, տեսնեմ պատճառն ի՞նչ է։ Պետությունից արդարություն եմ պահանջում, ոչ մեկին ոչինչ չեմ խնդրում, ինչի՞ համար իմ երեխան 11 ամիս ծառայում էր մի օր իրենից բողոք չեկավ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց տիկին Գոհարը։
Նշենք, որ Արթուր Իշխանի Աջամյանի մահացու հրազենային վիրավորում ստանալու, իսկ պարտադիր ժամկետային զինծառայող Դավիթ Հարությունի Մելիքբեկյանի հրազենային վիրավորումներ ստանալու դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով /երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ/ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Найдите убийцу моего ребенка, приведите сюда, посмотрю, в чем причина: мать умершего солдата (видео)
Поддержи А1+!Родители и родственники военнослужащего по призыву Артура Аджаняна, 2-го декабря умершего на боевой позиции оборонительного участка воинской части АО N сегодня проводили акцию протеста напротив ворот Национального собрания.
Они утверждают, что Артур Аджамяна убили и требуют выявить совершившего убийство.
Во время акции самочувствие матери Аджамяна – Гоар – ухудшилось, ей оказали помощь.
«Я требуют от вас: найдите убийцу моего ребенка, приведите, посмотрю, в чем причина? Я требую от государства справедливости, никого ни о чем не прошу, почему мой ребенок 11 месяцев служил, никогда на него не жаловались?» - в беседе с журналистами сказала Гоар.
Отметим, что по случаю получения смертельного огнестрельного ранения Артура Ишхановича Аджамяна и получения огнестрельных ранений военнослужащего по призыву Давида Арутюновича Меликбекяна в третьем гарнизонном следственном отделении возбуждено уголовное дело по 1-му пункту 2-й части 34-104-й статьи Уголовного кодекса РА (покушение на убийство двух и более лиц), ведется предварительное расследование.